Nové SUV značky BMW by mohlo vyzerať ako mix nedávno predstaveného konceptu Vision Neue Klasse a existujúcého SUV modelu iX.

 

Podobne ako koncept sedanu Neue Klasse, ktorý BMW predstavilo začiatkom tohto roka, predná časť zobrazeného SUV je úplne iná ako majú súčasné modely bavorskej značky.

Bočný profil je podobný profilu aktuálneho iX, doplnený o hranaté podbehy kolies a sadou zaujímavých D-stĺpikov. Digitálni dizajnéri z ruského autoportálu kolesa.ru, ktorí sa podujali zobraziť tento model preniesli kolesá z iX a nasadili ich na SUV Neue Klasse, hoci nový model bude mať nevyhnutne inú sadu kolies, keď sa dostane na trh.

BMW-Neue-Klasse-SUV (2)Zadná časť je tiež iná ako majú súčasné modely bavorskej značky. Vaše oči okamžite upútajú hranaté zadné svetlá LED a ostré hrany nárazníka a dverí batožinového priestoru tak ako pri koncepte sedanu Neue Klasse.

Technické špecifikácie pripravovaného modelu nie sú známe, ale je možné predpokladať, že BMW ho bude ponúkať v konfiguráciách s jedným a dvoma motormi a dokonca by mohlo byť v ponuke v plnohodnotnej verzii M. Nemecká značka uviedla, že jej platforma Neue Klasse dokáže ponúknuť pohon až jeden megawatt výkonu (1 340 k). Boli by sme však prekvapení, keby aj tá najsilnejšia SUV modelov Neue Klasse mala k dispozícii viac ako 600 koní. Svetová premiéra tohto nového modelu by sa potenciálne mohla podľa informácii carscoops.com uskutočniť v druhej polovici roku 2025.

Zdroj: kolesa.ru, carscoops.com

Lukáš Vajda

Reklama