Nové BMW radu 3, ktoré príde s radikálne iným dizajnom, bude v ponuke podľa informácii kolujúcich po internete aj vo verzii kombi. Takto by mohlo vyzerať  (viď uverejnené foto).

Koncept Vision Neue Klasse predstavený na autosalóne v Mníchove ( v termíne od 5. do 10. septembra) poskytuje ukážku dizajnu elektrického radu 3 (označenie by mala mať i3) a zrejme aj jeho benzínového náprotivku. Z tohto konceptu vychádzal aj grafický dizajnér Theottle, ktorý sa podujal na vykreslenie pripravovaného modelu BMW radu 3 vo verzii kombi (viď foto).

Ako už viacero automédii informovalo na internete, rad novej generácie radu 3, ktorý príde na trh v roku 2025-2026, bude v ponuke so spaľovacím benzínovým motorom a s pohonom čisto na elektromotor. Benzínový model bude postavený na rovnakej platforme ako dnešné auto a elektrická verziu na novej špecializovanej platforme pre el. pohon známej ako Neue Klasse.

Podľa informácii od zasvätených ľudí z BMW (viď. info Drive) by verzia kombi  mala byť uvedená na trh v rovnakom čase alebo krátko po príchode verzie sedan – a môžu zostať vo výrobe až do roku 2034 alebo 2035, keďže BMW sa zaviazalo ponúkať kupujúcim popri elektrickej aj verziu s benzínovým motorom, samozrejme kým bude stále dopyt po oboch typoch.

Zdroj: Drive, Theotlle

Michal Pospíšil

Reklama