BMW XM sa v poslednom čase stalo obľúbeným modelom pre tunerov. Renegade Design, Mansory, Larte Design a Venuum všetky ponúkajú elegantné karbónové sady pre kontroverzne vyzerajúce  SUV. K ním sa pridal ako posledný aj nemecký tuner Manhart, ktorý prichádza s  balíčkom úprav s názvom “Thor”.

K dispozícii je v dvoch rôznych vyhotoveniach (viď foto). Okrem typického dizajnu od Manhart so zlatými detailmi na čiernom podklade wuppertalskí tuneri ukazujú svoj projekt nazvaný ‘Thor’ aj bez „zlata“, ale s nadstavbami v charakteristickom prevedení „Forged Carbon-Look“.

Podľa tunera je možné všetky diely ľahko nainštalovať pomocou “špeciálneho lepidla”. To zaistí, že vizuálne úpravy je možno dať úplne preč, ak by budúci majiteľ zmenil neskôr názor na uvedené úpravy. BMW-XM-Thor-Manhart (1)

Aj keď je Manhart známy tým, že upravuje aj motory BMW, v tomto prípade aktuálne neoznámil žiadne vylepšenia výkonu. Našťastie výkonná vlajková loď radu BMW M má úctyhodnú porciu výkonu. Plug-in hybridný pohonný systém kombinuje twin-turbo V8 a jeden elektrický motor, ktorý vykazuje kombinovaný výkon 480 kW/653k alebo 550 kW/748k. Taktiež je k dispozícii aj slabšia verzia, XM 50e, s preplňovaným šesťvalcom s objemom 3,0 litra a elektrickým motorom s výkonom 350 kW / 469k.

             Zdroj: Manhart                                                 Lukáš Vajda

 

Reklama