Nový model BMW X8 by mal byť predstavený niekedy budúci rok a do predaj  by sa mohol dostáť v roku 2022.

Je to už mesiac, čo boli uverejnené prvé špionážne fotografie pripravovaného nového modelu BMW X8. Konečne vám môžeme ukázať jeho neoficiálne zobrazenie od kolegov z ruského autoportálu www.kolesa.ru.

Jeho zobrazenie vychádza zo špionážnych fotografii, ktoré napriek maskovaniu ukazujú  celkový tvar karosérie s dozadu klesajúcou strechou ( á la SUV kupé)  a niekoľko rozpoznateľných dizajnových prvkov.

Do vzhľadu ilustrácie je zakomponovaných viacero známych prvkov aktuálneho dizajnu značky BMW, ako napríklad  predná maska s dominantnými ľadvinkami  a veľkými vetracími otvormi na prednom nárazníku z M760i či vzadu tvar zadných svetlometov  prebratých z X6, resp. usporiadanie výfukov z modelu X6 M50i.

Nové BMW X8

Dizajnový štýl nového BMW X8 sa však bude zrejme odlišovať od ostatných modelov. Napríklad si mnohí myslia, vrátane  ilustrátora uvedeného zobrazenia, že by mohol obsahovať delené predné svetlomety. Čo by bol opäť kontroverzný dizajnový prvok po veľkých ľadvinkách.

Podľa špionážnych fotografii je vidieť, že bude mať rovnako ako nová generácia radu 7, aj nová X8 hlavné svetlomety umiestnené výrazne nižšie. To vedie k presvedčeniu, že BMW X8 bude mať delené svetlomety, pravdepodobne s dennými LED svetlami umiestnenými nad hlavným svetlami.

Čo sa týka motorov, model X8 bude nepochybne niesť najnovšie elektrifikované pohonné jednotky. Očakávať  je možné model X8 M45e PHEV s rovnakým hybridným pohonom, aký používa X5 xDrive45e, aj keď  bude mať viac ako 388 koní.

                                                                                                      Zdroj: www.kolesa.ru

Reklama