BMW predstavuje vrchol ponuky modelov X3 a X4, ktoré s paketom Competition, dosahujú výkon až 375 kW/510 koní.

Novo vyvinutý vysokootáčkový 3-litrový benzínový radový 6-valcový motor s technológiou M TwinPower Turbo  dodáva maximálny výkon 353 kW/480 k a krútiaci moment 600 Nm. S paketom Competition výkon ešte porastie o 22 kW/30 k na výsledných 375 kW/510 k. Motor spolupracuje s 8-stupňovou prevodovkou M Steptronic s funkciou Drivelogic. Taktiež využíva systém pohonu všetkých kolies M xDrive, ktorý sa prvý raz predstavil v modeli BMW M5. Vďaka tomu sa výkon spoľahlivo dostane na vozovku. Systém M xDrive preferuje zadné kolesá a majiteľom modelov BMW X3 M a BMW X4 M ponúka dva jazdné režimy pohonu všetkých kolies. Centrálne ovládaná spolupráca medzi pohonom všetkých kolies M xDrive a Aktívnym M Diferenciálom na zadnej náprave umožňuje rozdeľovanie výkonu motora medzi všetky štyri kolesá tak, aby zaručil optimálnu trakciu, obratnosť a smerovú stabilitu. Oba modely, BMW X3 M aj BMW X4 M, zvládnu šprint z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, zatiaľ čo verzie Competition dosiahnu rýchlosť 100 km/h za 4,1 sekundy.

Tri úrovne nastavenia M elektronicky riadených tlmičov sa ovládajú tlačidlom a poskytujú zvýšený komfort pri každodennom jazdení ako aj extrémne priamy kontakt s vozovkou a zaručujú minimálne pohyby volantu aj karosérie. Podvozok takisto prinesie presnejšie ovládanie vozidla aj pri jazdení na hrane. K tomu pomáhajú aj M špecifické riadenie (vrátane posilňovača riadenia M Servotronic s variabilným prevodom) a výkonné M kompozitné brzdy. Súčasťou štandardnej výbavy sú okrem iného aj 20-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin.

BMW predstavuje športové SUV X3 M a X4 MRovnako ako tlmiče či systém M xDrive, stlačením ovládača možno meniť aj prejavy motora, prevodovky a riadenia. Stabilizačný systém DSC dovoľuje v režime M Dynamic kontrolovaný preklz kolies a treba podotknúť, že ho možno aj úplne vypnúť. Plus, obsah zobrazovaný na head-up displeji, si vodič môže upraviť podľa svojich potrieb cez ponuku iDrive. Vodič si taktiež môže prostredníctvom menu iDrive uložiť dva druhy celkového nastavenia vozidla zvolené z vyššie spomínaných parametrov a následne ich vyvolať jedným z dvoch M tlačidiel na volante.

Na požiadanie dodávaný balík prvkov exteriéru M Carbon (dostupný od apríla 2019) obsahuje doplnky z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami na predných otvoroch na vstup vzduchu, na lištách na prednom nárazníku, zadnom difúzore a na vonkajších krytoch spätných zrkadiel. Na modeloch BMW X4 M a BMW X4 M Competition dopĺňa tieto prvky aj karbónový zadný spojler.

Súčasťou štandardnej výbavy modelov BMW X3 M, BMW X4 M a Competition sú LED svetlomety, hi-fi audiosystém a prepojenie ConnectedDrive vrátane navigačného systému Professional. Zoznam prvkov dodávaných na želanie poskytuje ďalšie možnosti na individualizáciu vrátane špičkových asistenčných systémov a digitálnych služieb BMW Connected a BMW ConnectedDrive.

Reklama