VW ID.3 Pro S dostáva vyšší výkon, rýchlejšie nabíjanie a najnovší informačný systém. 

Len rok po predstavení faceliftovaného VW ID.3 predstavila automobilka sériu vylepšení zameraných na infotainment, výbavu a elektrickú hnaciu sústavu. VW ID.3 Pro S získava výkonnejší elektromotor, pričom celý rad ťaží z najnovšieho infotainmentu, nových funkcií a skrátených časov nabíjania.

ID.3 Pro S doteraz poháňaný elektromotorom s výkonom 201 k (150 kW / 204 k), dostáva po novom zvýšený výkon na 228 k (170 kW / 231 k). Zvýšenie výkonu je štandardné iba v Nemecku, na iných európskych trhoch si budú môcť zákazníci svoje elektromobily ID.3 Pro S dodatočne po kúpe upgradovať na vyšší výkon vďaka novej možnosti „power-on-demand“.

Vyšší výkon sa prejavil na lepších  jazdných výkonov, konkrétne teraz zrýchli ID.3 Pro S z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy, čo je o 0,8 sekundy rýchlejšie ako predtým. Okrem toho sa zlepšila účinnosť elektromotora a tým aj o 13 km lepši dojazd  kombinovanom režime podľa  WLTP, ktorý je teraz 559 km.

Akumulátor ID.3 s kapacitou 77 kWh teraz ponúka funkciu predbežnej úpravy, ktorá ho pred nabíjaním privedie na optimálnu teplotu. To umožňuje nabíjanie až 175 kW jednosmerným prúdom, čím sa skracuje doba nabíjania o „niekoľko minút“, najmä v chladnom počasí.

VW-ID.3-Update 2024 interier

ID.3 Pro S dostáva nový 12,9-palcový dotykový displej, ktorý si už našiel cestu do novších členov radu VW, ako je napr. ID.7. Displej má menej tlačidiel, najnovší informačno-zábavny systém so zjednodušeným menu, inteligentnejším hlasovým asistentom IDA a integráciou ChatGPT. Medzi ďalšie zmeny v interiéri patria známe dotykové posúvače, presunutý volič jazdných režimov a mierne vylepšené tlačidlá na volante.

VW tiež vylepšil head-up displej s rozšírenou realitou ID.3. a bezpečnostnú výbavu elektromobilu. To znamená, že pridal varovný systém pri odchode, voliteľný parkovací asistent Plus a vylepšenú verziu Travel Assist. Medzi nové funkcie tiež patrí aplikácia Wellness s funkciami Fresh Up, Calm Down a Power Break, ktoré podľa toho menia osvetlenie, zvuk a klimatizáciu.

                                                                    Text+foto: Lukáš Vajda

Reklama