BMW Z4 Concept sa prvýkrát ukázal na slávnom podujatí Concours d’Elegance v Pebble Beach v USA. Koncept ponúka pohľad na to, ako bude vyzerať sériové vozidlo, ktoré sa predstaví v priebehu budúceho roka.

Koncept Z4 dostal klasické dizajnové prvky typu roadster, akými sú dlhý rázvor, nízka natiahnutá silueta a kompaktná zadná časť s novým dizajnovým jazykom značky BMW. Kratšia kapota a minimálne previsy sú dôvodom, že vodič sedí bližšie pri strede vozidla. Nové proporcie tak získali výrazný, športový a agilný nádych.

Prepojenie medzi interiérom a exteriérom štúdie konceptu Z4 sa prejavuje tvarmi aj farebnými kombináciami. Veľká časť interiéru prebrala farbu karosérie, čím sa vonkajšok vizuálne prepojil s vnútrom vozidla. Vďaka tomu sa ešte viac vynímajú chrómové lišty. Volant a okolité čierne povrchy pomáhajú upriamiť pozornosť vodiča smerom dopredu a zvyšujú tak jeho sústredenosť na jazdu. 

Podľa informácií, ktoré unikli na internet sa zdá, že sériový model Z4 bude mať pod kapotou okrem benzínových turboštvorvalcov aj radový šesťvalec s výkonom 360 koní, známy pod označením M40i. 

BMW Z4 príde na trh v priebehu budúceho roka s cenou od 35 000 €.

VIDEO

Reklama