BMW M3 príde podľa oficiálnych informácii aj vo verzii kombi, resp. ako Touring.  Automobilka BMW zatiaľ  zverejnila iba jednu fotografiu zobrazujúcu zadnú časť vozidla. Ako by mohla táto karosárska verzia M3 vyzerať ukazuje Autotest na uvedenej ilustrácii  od Reichel-Car Design.

 

Prvé prototypy BMW M3 už jazdia a absolvujú testovacie jazdy. Svoju svetovú premiéru oslávi spolu s novým BMW M4 Coupé v septembri 2020. O rok neskôr príde M4 Coupé  aj vo verzii kabriolet.  Týmto však ponuka nekonči a  príde aj na verziu kombi. V Garchingu neďaleko Mníchova, kde je BMW M GmbH, sa totiž už pracuje na modelovej verzii M3 Touring.

Napriek dopytu po takomto modeli zo strany nadšencov výkonných kombi-vozidiel a potencionálnych zákazníkov, BMW nikdy nepristúpilo na vývoj a zaradenie  M3 Touring do svojej ponuky, a opakovane v priebehu rokov tvrdilo, že to nemá v úmysle urobiť. Výkonné kombi bolo predtým vyhradené iba pre BMW M5.

Zdá sa, že všetko je inak a v BMW zmenili názor a dalo projektu „BMW M3 Touring“ zelenú. Pritom nápad preniesť na trh túto verziu vozidla M3 nie je nová. Na základe tretej generácie modelu M3 bol pred 20 rokmi zhotovený prototyp verzie Touring. Auto však nakoniec nešlo do sériovej výroby. Pri  šiestej generácii M3 by sa to však už nemalo stať a toto výkonné kombi verzia pôjde  do sériovej výroby.

BMW  M3 a M3 Touring bude poháňať šesťvalcový  3,0 l turbobenzínový motor, zrejme ten, ktorý poháňa X3 M a X4 M.  Okrem štandardnej verzii BMW M3 s výkonom 353 kW (480 k) sa hovorí aj  verzii Competition s 375 kW (510 k).

Reklama