O tom, že Fiat chystá nový model s karosériou typu SUV–kupé je známe už niekoľko mesiacov, teda od chvíle keď začali kolovať na internete prvé od fotografie maskovaných prototypov tohto modelu.

Pred viac ako mesiacom, t.j. v júni  tohto roka, zverejnil Fiat názov tohto modelu typu SUV-kupé a viacero detailov exteriéru. Tento typ modelu, ktorý  nemá u tejto značky obdobu, nesie názov Fastback. Dnes talianska automobilka ukázala na dvoch fotografiách na komplet jeho vzhľad. A môžeme povedať, že vyzerá veľmi dobre. Dizajnéri veľmi dobre zvládli zakomponovať jeho dynamický tvar karosérie s klesajúcou zadnou líniou strechy do celkového vzhľadu vozidla.

Fiat Fastback-2

Celkový vydarený vzhľad dotvára kombinácia bielej farby karosérie a čiernej strechy a efektné zliatinové disky kolies. Na fotografie interiéru, technické a ďalšie podrobnosti o modeli si však ešte musíme počkať. Fiat sa totiž rozhodol, že bude tento model odkývať postupne.

Tých, ktorí sa zahľadeli do tohto auta a uvažovali by nad jeho kúpou však nepotešíme správou, že tento model kombinujúci prvky SUV a kupé bude v ponuke výhradne len v Brazílii.

Koncern Stellantis, do ktorého patrí aj značka Fiat má však v ďalšej koncernovej značke Peugeot v ponuke model 408 s obdobnými tvarmi, ktorý sme taktiež predstavili na našom webe.

                Zdroj: FIAT (Brazília)                                  Jozef Pospíšil

Reklama