Je potencionálna klientela pripravená na neslávne známu Multiplu v modernej verzii?

Niektorí považujú tento model za predčasný, vrátane nezávislého digitálneho dizajnéra Marca Maltese, ktorý z neho čerpal inšpiráciu pre svoj najnovší koncept. Tento dizajnér digitálne vytvoril modernú verziu Multipla pre 21. storočie, aktualizoval jej ikonické dizajnové prvky a začlenil batériovo-elektrickú hnaciu sústavu.

Napriek svojmu kontroverznému štýlu, alebo možno z veľkej časti práve preto, zostáva Fiat Multipla z roku 1999-2010 jedným z najznámejších minivanov, aké boli kedy vyrobené. Napriek svojmu kontroverznému dizajnu sa mohla  Multipla v danej dobe pochváliť veľkou mierou praktickosti.

Uvedený koncept v mnohých ohľadoch odzrkadľuje oživenie Renaultu Twingo mini, čo môže medzi výrobcami automobilov podnietiť trend opätovného uvádzania ikonických modelov z 90. rokov. Podobne ako v prípade Renaultu môže dôjsť aj v prípade Fiatu k podobnemu prístupu, a napríklad k oživeniu modernej verzie modelu Fiat Multipla. Sú to však len naše špekulácie.

Poznámka:  Zobrazenie modernej verzie modelu Multipla od digitálneho dizajnéra Marca Maltese je nezávisle na značke Fiat.

                     Zdroj: Carscoops                                          Lukáš Vajda

Reklama