Motoršport fascinuje bežnú, ako aj odbornú verejnosť. Autosport Szilágyi preto v roku 2019 prináša ako prvý Abarth 500 Cup na Slovensko.

Vo svete sú tieto preteky známe, priťahujú tisíce fanúšikov, novinárov a pretekárov. Päť okruhových pretekov sa uskutoční na profesionálnych tratiach (Slovakia Ring, Most, Pannonia Ring) spolu s Carbonia Cup. Zmerať si sily bude môcť celkovo 10 slovenských pretekárov na autách Fiat Abart 500 Pista.

Do vynoveného showroomu v Lovinobani zavítali novučičké Abarth 595 Pista. Okrem neprehliadnuteľných farieb je pre tento model charakteristický aj zvuk. Motor s obsahom 1.4 (T-Jet) disponuje výkon až 160 konských síl. Veľmi slušné na tak malé usmievavé autíčko.

Zaujímavosťou je, že pri príležitosti 70. výročia vzniku značky ABARTH, tieto modely na boku vyzdobil výrobca zvláštnou medailou.

Technické údaje: Abarth 500 Pista/Competizione 
Motor: T-jet, 1368cm, 4 valce, 4 ventily na valec
Výkon: 118kW(160k) pri 5500 ot./min.
Krútiaci moment: 230Nm pri 3000 ot./min
Turbo: IHI RHF 3 -P
Prevodovka: manuálna 5-st. (sekvenčná robotizovaná)
Filtre: štandardné

Spoločnosť Autosport Szilágyi
Spoločnosť Autosport Szilágyi, s.r.o. sa venuje predaju áut už 27 rokov. Za tento čas sa firma vypracovala medzi top predajcov vozidiel Fiat na Slovensku. Dnes predáva všetky značky vozidiel, ktoré pod koncern Fiat patria. Okrem predaja vozidiel sa tím autosport Szilágyi venuje motoršportovým aktivitám a v tomto trende hodlá pokračovať ďalej.

Značka ABARTH
Značka bola založená rakúšanom Karlom Abarthom, podľa ktorého nesie svoj názov. Od samého vzniku ktorý sa traduje na rok 1949, sa značka venovala motoršportu a veľmi rada prezentovala výrobu svojich pretekárskych špeciálov.  V znaku sa nachádza škorpión podľa svojho zakladateľa, lebo Abarth sa narodil v znamení škorpióna. Karl Abarth sa zaoberal tuningom, miloval Fiaty ktoré pretváral na svoje športové idoly. Neskôr sa značka Abarth stala pre Fiat osobitným oddelením, avšak časom upadala. Fiat ju znovuzrodil v roku 2007 a dodnes je jeho samostatnou značkou.

Reklama