Divízia úžitkových vozidiel spoločnosti Volkswagen vydala nové ilustrácie a informácie o úplne novom vozidle VW Caddy, ktoré bude uvedené na trh koncom februára.

Z týchto ilustrácii je vidieť, že VW Caddy piatej generácie si z pohľadu dizajnu  osvojil evolučný štýl. Nič revolučné, na spôsob predošlých náčrtov uverejnených v decembri minulého roka ( viď ilustrácie Caddy v zlatožltej metalíze vo fotogalérii), sa teda nepripravuje, aj keď aj tieto oficilálne ilustrácie ukazujú, že nový VW Caddy bude pôsobiť dynamickejším dojmom (hlavne vďaka masívnej spodnej mriežke a výraznejšie tvarovanej prednej maske a prednej kapote) ako predchodca. Stále však zmena dizajnu ostáva v rámci evolučného prístupu.

Nový Caddy si osvojí známu tvár s horizontálnymi svetlometmi, ktorých LED DRL podpis pokračuje lemovacou lištou v hornej mriežke a záhybmi vozidla v bočných častiach karosérie. Pri podhľade na zadné partie je vidieť vertikálne zadné svetlá, ktoré vyzerajú nielen dlhšie ako má súčasný model, ale aj štíhlejšie. Tu uvedený variant úžitkového vozidla má zadné výklopné dvere, krídlové dvere však budú tiež súčasťou vybavenia VW Caddy.

Podľa ilustrácii je teda zrejme, že nove úžitkové vozidlo VW Caddy nebude veľmi odlišné od svojich predchodcov. Čo zrejme poteší tradičných fanúšikov tohto modelu.

Za príplatok je možné očakávať, že nový model VW Caddy bude mať v ponuke väčšie kolesá, nie však až také ako sú na oficiálnych náčrtoch, ktoré obvykle preháňajú.

Podľa informácii od VW bude nové  Caddy širšie a dlhšie ako súčasný štandardný model. Postavený bude na platforme MQB.  Z tohoto nárastu vonkajších rozmerov bude ťažiť veľkosť vnútorného priestoru, ktorý taktiež porastie. Celkový vzdušný dojem z vnútorného priestoru sa navyše ešte zlepší aj vďaka obrovskej panoramatickej presklenej streche. VW tvrdí, že je najväčšou v segmente.

Volkswagen tiež spomína, že nový VW Caddy získa prístup k väčšiemu počtu asistenčných systémov, novému infotainmentu a pod kapotou budú pracovať najnovšie benzínové  a dieselové motorY vybavené aj mild hybridným systémom.