V stánku značky Volkswagen je na čo pozerať, okrem konceptu ID. LIFE, ktorý púta väčšinu pozornosti sa predstavil aj atraktívny „minibus“ VW T7 Multivan. Tento model si nedávno odbil svetovú premiéru.

VW T7 Multivan púta pozornosť moderným dizajnom v kombinácii s výrazným dvojfarebným oranžovo-strieborným lakom karosérie.

Zdá sa, že sa VW pri navrhovaní modelu T7 inšpiroval svojou ponukou čisto elektrických modelov ID. Obsahuje napríklad nové svetlomety a svetelnú lištu LED á la modely ID. tiahnucu sa cez celú prednú masku. K dispozícii je tiež delená predná maska s podobným dizajnom sieťoviny ako majú modely ID.

Aj ako hybrid

VW T7 Multivan prichádza s radom motorov vrátane plug-in hybridného pohonného ústrojenstva PHEV.

Pokiaľ ide o pohonné jednotky, zákazníci majú k dispozícii viacero motorizácii. T7 je napríklad ponúkaný s 1,5-litrovým štvorvalcom TSI s výkonom 134 k, 2,0-litrovým štvorvalcom TSI s výkonom 201 k a naftovým motorom s výkonom 148 k. Okrem toho existuje plug-in hybridný variant PHEV eHybrid, ktorý spája 1,4-litrový štvorvalec s výkonom 148 koní a elektromotorom s výkonom 85 kW (114 k), čo predstavuje celkový systémový výkon 215 koní. S touto pohonnou jednotkou je spriahnutá šesťstupňová dvojspojková prevodovka.

VW-T7-interier (2)

Vynovený interiér

Interiér T7 prešiel taktiež dôkladnou modernizáciou. Voliteľne môže byť vybavený digitálnym združeným prístrojom a má tiež veľkú obrazovku infotainmentu. K dispozícii je tiež Head-Up displej, bezdrôtové nabíjanie smartfónu a okolité osvetlenie. Jednou z najinovatívnejších funkcií je nastaviteľný stôl, ktorý sa dá posúvať z tretieho radu dopredu do predných partií, kde slúži ako stredová konzola. Zákazníci si môžu tiež zvoliť panoramatické strešné okno a 14-reproduktorový zvukový systém Harmon Kardon s výkonom 640 wattov.

Multivan prešiel výraznou medzigeneračnou zmenou, ktorá sa týka nielen dizajnu, novej  hybridnej pohonnej jendotky, vybavy s širšou ponukou asitenčných systemnov ale aj úplne nového technického základu v podobe platformy MQB, ktorú zdiela napríklad s aktuálnou generáciou VW Golf.

                                                                                                            Lukáš Vajda

Reklama