Volkswagen T-Roc R absolvoval debut v Ženeve, popri modernizovanom VW Passate a elektrickej bugine E- Buggy.

Volkswagen týmto rozširuje rozširuje ponuku VW T–Roc o športové, dynamické prevedenie R. To však nie je všetko s rozširovaním ponuky VW T- Roc. Neskôr má vraj ešte pribudnúť atraktívny SUV-kabriolet so sťahovacou strechou. Rozširovanie ponuky je pochopiteľný krok, nakoľko VW T- Roc sa teší veľkému úspechu. Od uvedenia v roku 2017 sa predalo už  cez 200 000kusov., tak prečo predaj ešte nezvýšiť o uvedené verzie.

Volkswagen T-Roc R poháňa dvojlitrový turbobenzín 2.0 TSI s max výkonom 300k a max. krút. momentom 400Nm, tak ako v aktuálnom Golfe R. Výkon na všetky štyri kolesá  sa prenáša prostredníctvom 7.st. dvojspojkového automatu DSG. Takto disponovaný T-Roc R absolvuje šprint z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a jeho max. rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Tento automobil nie je len o akcelerácii ale aj o brzdení, a tu technici nenechali nič na náhode a športové prevedenie VW T-Roc R vybavili účinnými brzdami, ktoré boli doteraz výsadou iba  Volkswagenu Golf R Performance.

Výkonnému agregátu bude skvele sekundovať  športový podvozok so zmenšenou svetlou výškou zaručujúci lepšiu stabilitu. Športové vlastnosti modelu T-Roc R umocňuje športovejšie ladený dizajn interiéru a exteriéru (vid foto).

Reklama