Verzia VW ID.7 Tourer prináša v porovnaní s verziou sedan ID.7  nielen väčší batožinový priestor ale aj batériu s väčšou kapacitou.  Kombi ID.7 Tourer je elektrická alternatíva k Passatu Variant, ktorá je k dispozícii vo verzii s dieslovým a benzínovým pohonom a ako plug-in hybrid.

Medzi kľúčové hodnoty patrí objem batožinového priestoru: zatiaľ čo do bežného VW ID.7 sa zmestí presne 532–1 586 litrov, pri kombi je to 605–1 714 litrov. To znamená, že objem kufra je približne rovnako veľký ako napríklad pri BMW i5 Touring (570–1 700 litrov). Porovnanie je legitímne, pretože VW umiestňuje svoje elektrické kombi do vyššej strednej triedy, teda presne na úroveň s modelom od BMW.

Veľkou novinkou, okrem dodatočného objemu batožinového priestoru, ktorá prichádza s verziou Touring je zavedenie väčšej batérie. Na trh najprv príde verzia ID.7 Tourer Pro s batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh a neskôr verzia ID.7 Tourer Pro s novou batériou s využiteľnou kapacitou 86 kWh (s dojazdom až 685 km), ktorá je tiež avizovaná pre sedan ID.7. Obe verzie majú zadný pohon s el. motorom s výkonom 210 kW. Batéria s kapacitou 77 kWh by mala umožňovať nabíjanie až do rýchlosti 175 kW, verzia s batériou s kapacitou 86 kWh dokonca až do rýchlosti 200 kW.

vw-id.7-tourer (2)

Novinkou je integrácia technológie ChatGPT AI

Pracovisko vodiča  ID.7 Tourer sa nelíši od sedanu ID.7. Pred sebou máte rovnako malý digitálny prístrojový štít a veľký 15-palcový dotykový displej á la tablet, ktorý sa „vznáša“ nad stredom prístrojovej dosky. Novinkou je integrácia technológie ChatGPT AI do vylepšeného hlasového asistenta IDA, ktorú VW predstavil na CES v Las Vegas začiatkom tohto roka.

Predobjednávky nového plne elektrického modelu ID.7 Tourer Pro je možné realizovať už budúci týždeň a  prvé kusy by mali prísť na trh koncom júla, resp. začiatkom augusta.

                                   Zdroj: VW                    Michal Pospíšil

Reklama