Očakávaná novinka Volkswagen Arteon je kompletne odhalená. Svetovú premiéru z autosalónu v Ženeve možno sledovať naživo zajtra 10:15 na tomto odkaze.

Volkswagen Arteon je postavený na platforme MQB, rovnako ako Passat. V porovnaní s ním je dlhší o 94 mm, o 40 mm širší a rázvor vzrástol o rovných 50 mm. 

Interiér a prístrojová doska vychádza z Passatu s analógovými hodinami uprostred a infotainmentom s 9,2 palcovým dotykovým displejom so skleneným povrchom, ktorý po novom disponuje ovládaním gestami.

Novinka sa k prvým zákazníkom dostane už v júni tohto roku so šesticou motorov – tri benzínové a tri dieselové. Základ bude tvoriť nová 1,5 TSI Evo s výkonom 110 kW spriahnutá so 6 stupňovou manuálnou prevodovkou. Ponuku benzínových motorov uzavrie dvojica 2.0 TSI s výkonom 140 kW resp. 206 kW so 7 stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Všetky dieselové varianty budú mať pod kapotou 2.0 TDI. Líšiť sa budú výkonom zatiaľ čo najslabšia verzia s manuálom (za príplatok automat) dosahuje výkon 110 kW, tá stredná s pohonom všetkých štyroch kolies 140 kW. Najvýkonnejšia verzia dosahuje výkon 176 kW a je už v základe vybavená automatom a pohonom všetkých kolies 4Motion.

VIDEO

Reklama