Mercedes-Benz na autosalóne v Mníchove ponúkol prvý pohľad na Triedu G nového modelového roka a predstavuje nový exteriér Professional Line. 

Súčasťou sériovej tejto výbavy sú okrem iného ochranné mriežky proti nárazu kameňov pre svetlomety, lapače nečistôt vpredu a vzadu, ako aj pneumatiky do každého terénu a 18-palcové disky kolies s 5-lúčovým dizajnom. Množstvo prvkov mimoriadnej výbavy na vystavenom vozidle, ako aj lak magno a vybrané prvky výbavy exteriéru a interiéru z programu na individuálne prispôsobenie G manufaktur ešte viac zvýrazňujú jeho charakteristický vzhľad. K najzaujímavejším prvkom z ponuky voliteľnej výbavy pre exteriér Professional Line patrí strešný nosič batožiny Professional a držiak náhradného kolesa Pofessional.

Lak v medenej oranžovej farbe mango z programu G manufaktur pretvára exteriér Professional Line na mimoriadne lákadlo a vytvára efektný kontrast so strechou, ako aj nárazníkmi a rozšíreniami podbehov kolies v nočnej čiernej farbe G manufaktúr magno. Ďalšími znakmi sú držiak náhradného kolesa Professional na zadných dverách, ako aj strešný nosič batožiny Professional, na ktorom je okrem iného možné postaviť stan, čím sa Trieda G premení na terénny obytný automobil.

Rovnako ako disky kolies, aj tieto dva prvky výbavy Professional sú vyhotovené v matnej čiernej farbe. V rámci prvkov výbavy balíka Night (na želanie) majú čiernu farbu aj telesá vonkajších zrkadiel, hviezda Mercedes a označenie typu. Kožené čalúnenie v čiernej farbe, ako aj čierne ozdobné prvky G manufaktúr z vlnito lesklého jaseňového dreva s otvorenými pórmi s čiernym odtieňom zdôrazňujú v interiéri vysoký stupeň individuálneho prispôsobenia Triedy G.

Mercedes-Benz G (1)

Práve predstavený exteriér Professional Line umožňuje veľavravný prvý pohľad na prepracovanú ponuku výbavy pre Mercedes-Benz Triedy G, z ktorej si zákazníci budú môcť vybrať v roku 2022. K ďalším prvkom rozšírenej sériovej výbavy potom okrem iného patrí aj náladové osvetlenie so 64 farbami namiesto doteraz dostupných ôsmich farieb, ako aj desať farebných svetov. Z výrobného závodu je Trieda G navyše vybavená predvýbavou pre zábavnú techniku vzadu, ako aj predvýbavou pre spájacie zariadenie.

Nové línie výbavy exteriéru a interiéru navyše zjednodušujú zákazníkom konfiguráciu ich vysnívaného modelu. Zákazníci tak budú mať okrem bohatšej sériovej výbavy pre všetky modelové varianty a exteriéru Professional Line, predstaveného na autosalóne IAA MOBILITY, na výber aj dve ďalšie línie výbavy exteriéru (exteriér Exclusive Line a AMG Line) a tri tematické svety interiéru (interiér so sériovou výbavou, interiér Exclusive Line a interiér Superior Line).

Jednotlivé balíky navzájom kombinujú najpopulárnejšie prvky výbavy, čím zvýrazňujú rozličné charakteristiky Triedy G. Samozrejme, zákazníci so záujmom o Triedu G si k tomu budú naďalej môcť nakonfigurovať svoje  vozidlo pomocou rozmanitých možností individuálneho prispôsobenia programu G manufaktur.

Zdroj: Mercedes-Benz                                                                               Jozef Pospíšil

Reklama