Audi na autosalóne v Detroite začiatkom januára 2017 predstaví Audi Q8 concept. Štúdia blízka sériovému modelu zhmotňuje kombináciu línií kupé a typickej priestorovej ponuky SUV spolu s vysokou variabilitou.

Predná časť štúdie s osemuholníkovou jednodielnou maskou chladiča

Predná časť štúdie s osemuholníkovou jednodielnou maskou chladiča je výrazne širšia ako pri aktuálnych sériových modeloch Audi. Je vytiahnutá ďaleko dopredu a plasticky vymodelovaná. Mnohé dizajnové prvky štúdie Q8 concept pripomínajú prvý model Audi quattro z roku 1980. Patria k nim extrémne šikmé a súčasne široké zadné stĺpiky karosérie, ako aj výrazne vytiahnuté blatníky. Tieto vyvážené proporcie rovnomerne zvýrazňujú predné aj zadné kolesá – čo je typický prvok quattro.

Q8 bude využívať, rovnako ako budúca generácia A8 platformu MLB-EVO. Čo sa týka motorizácií, tak je zatiaľ skoro hovoriť, kedže novinka uzrie svetlo sveta až v roku 2018. Podľa dostupných informácií nepočítajte so štvorvalcami, na pohon budú slúžiť len šesť a osemvalce a to vrátane štvorlitrového benzínového biturba pre variant S Q8. 

Nová Q8 bude využívať, rovnako ako budúca generácia A8 platformu MLB-EVO.

„S Audi Q8 concept sme vytvorili nový vrchol v rámci našich modelových radov Q. Jej dizajn sprostredkúva športový charakter a prestíž vo vysokej miere,“ vysvetľuje Marc Lichte, šéfdizajnér Audi.

 

 

Reklama