Audi A8 L extended profituje z ľahkej karosérie sériového modelu, vyrobenej takmer kompletne z hliníka, ktorá prekonáva dlhú verziu Audi A8 L v rázvore a dĺžke o 1,09 metra.

S pohotovostnou hmotnosťou 2 418 kilogramov a dĺžkou vyše 6 metrov ide o plnohodnotnú XXL limuzínu. Konštruktéri predĺžili prahy karosérie a stredový tunel s hliníkovými pretláčanými profilmi. Kabínu posádky od batožinového priestoru oddeľuje dvojitá priečna stena. Vďaka týmto konštrukčným opatreniam je torzná a ohybová pevnosť karosérie takmer na úrovni sériového modelu A8.

Všetci pasažieri sedia v smere jazdy. Šesť sedadiel je potiahnutých zvlášť mäkkou kožou Valcona vo farebnom odtieni Samtbeige. V druhom a treťom rade sú elektricky nastavovateľné samostatné sedadlá. V treťom rade je priebežná stredová konzola, monitor multimediálneho systému pre zadnú časť kabíny (Rear Seat Entertainment) a chladiaci box.

Pod kapotou ukrýva benzínovú V6 3.0 TFSI s výkonom 228 kW/310 k, ktorý dosahuje maximálny krútiaci moment do 440 Nm. Limuzína s ním akceleruje z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy a dosahuje elektronicky limitovanú maximálnu rýchlosť 250 km/h. Krútiaci moment motora prenáša 8-stupňová automatická prevodovka tiptronic na systém permanentného pohonu všetkých kolies quattro.

Reklama