Tuningová firma Abt Sportsline predstavila modely RS 6 Avant a RS 7 vo verzii Legacy Edition, ktoré disponujú výkonom až 1 000 koní a krútiacim momentom 1 150 Newtonmetrov. Tuningový balík stojí 205 000 eur vrátane montáže, najskôr si však musíte kúpiť zodpovedajúce základné vozidlo od Audi. Na dosiahnutie plného výkonu musia autá jazdiť na 102-oktánové palivo. S 98 oktánovým palivom výkon klesne na 940 koní a 1 050 Nm.

Abt okrem montáže vizuálnych prvkov (viď foto) taktiež upravuje motor, aby dosiahol zvýšenie výkonu. Spoločnosť pridáva kované piesty, zosilnené ojnice a vylepšené piestne čapy. K dispozícii je nasávanie z uhlíkových vlákien s prepracovanými turbodúchadlami, ktoré majú zväčšené prívody vzduchu. Súčasťou balenia sú aj prídavné chladiče oleja a optimalizované medzichladiče.

Systém nepriameho vstrekovania vody/etanolu (IWI) je jednou z najdôležitejších inovácií. Túto technológiu riadi elektronická riadiaca jednotka. „ To znamená, že na spaľovanie paliva je možné dodať viac plniaceho vzduchu alebo kyslíka, čo znamená, že vďaka tomu možno dosiahnuť vyšší výkon ,“ hovorí Thomas Biermaier, generálny riaditeľ Abt Sportsline.

abt-audi-rs7-legacy-edition (2)

Úpravca inštaluje taktiež ďalšiu 15-litrovú nádrž do zadného nákladného priestoru, aby sa tam zmestila voda a etanol. Plniace hrdlo na to sa nachádza vedľa uzáveru nádrže. Abt očakáva dojazd 3 000 kilometrov medzi tankovaniami. Aplikácia myABT zobrazuje úroveň naplnenia nádrže. Kvapalina IWI sa potom musí doobjednať od Abt. Na aktiváciu systému IWI musí byť RS 6 Avant alebo RS 7 prepnutý do jazdného režimu RS. Stačí na jednu sekundu podržať príslušné tlačidlo. Potom je k dispozícii dodatočný výkon.

Mimochodom, 4,0-litrový twin-turbo V8  štandardne produkuje 630 k a krútiaci moment 850 Nm. Zrýchlenie na 100 km/h dosiahne za 3,4 sekundy (Abt neuvádza zrýchlenie po úprave). Štandardná maximálna rýchlosť je 280 km/h. Za príplatok je možné zvýšiť, resp. obmedzovač nastaviť na  305 km/h.

                                              Zdroj: Abt Sportsline                                   Lukáš Vajda

Reklama