Audi predstavilo na autosalóne v Ženeve úplne nový model Q2.

Nová Q2 je postavená na platforme MQB s rozmermi na dĺžku 4190mm, šírku 1790mm, výšku 1510mm a v rázvore. So základným motorom 1.0 TFSI má pohotovostnú hmotnosť iba 1205 kilogramov. Batožinový priestor má základný objem 405 litrov, pri sklopenom operadle zadného sedadla dokonca až 1050 litrov.

rozmery_audi_q2_q3

Audi vysiela Q2 do súboja o zákazníkov so šiestimi motormi, troma TFSI a troma TDI s výkonmi od 85 kW (116 k) do 140 kW (190 k). Motory majú objem od 1,0 do 2,0 litra. Potrebnú trakciu zabezpečuje permanentný pohon všetkých kolies quattro – sériový pri najvýkonnejšom benzínovom a naftovom motore. Obidva agregáty sú spriahnuté s novo vyvinutou 7-stupňovou prevodovkou S tronic. Všetky verzie majú štandardne progresívne riadenie. Príplatkový systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select umožňuje vodičovi prepínať štyri režimy: auto, comfort, dynamic a efficiency.

Ak má vozidlo MMI Radio, k dispozícii je aj ďalší režim individual. Audi drive select ovplyvňuje okrem iných prvkov posilňovač riadenia, charakteristiku radenia prevodovky S tronic, ako aj na želanie montovaný podvozok s adaptívnou reguláciou charakteristiky tlmičov pruženia. So svetelnou výškou 20 centimetrov a osobitným režimom stabilizačného systému ESC – Offroad Modus – je Audi Q2 vybavené aj pre jazdu mimo spevnených ciest.

Nové AUDI Q2 naživo

V oblasti konektivity a infotainmentu Q2 poskytuje technológie prémiovej triedy. K dispozícii bude touchpad, digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit s obrazovkou s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca) umožňujúci dva režimy zobrazovania: v jednom je v popredí kruhový otáčkomer a rýchlomer, v druhom je daný dôraz na údaje navigácie alebo infotainmentu, Head-up displej, online služby Audi connect (informácie o parkoviskách, ceny paliva a aktuálne správy), atď.

Ďalej Audi Q2 tak, ako sa od takéhoto vozidla už očakáva bude disponovať na podporu v kritických situáciách, sériovým asistenčným systém pre núdzové brzdenie. Ak náhle vybehne na cestu dieťa alebo automobil idúci vpredu prudko zabrzdí, automaticky zabrzdí aj Q2. Okrem toho – ak si majiteľ objedná príslušný prvok vybavenia na želanie – automaticky udržiava nastavený odstup od vozidla idúceho vpredu, monitoruje mŕtve uhly, rozoznáva dopravné značky a od rýchlosti 60 km/h asistuje pri udržiavaní jazdného pruhu. S parkovacím asistentom zaparkuje automaticky do parkovacích miest pozdĺžnych alebo kolmých k smeru jazdy – je jedno, či cúvaním alebo dopredu. Aj vyparkovať dokáže automaticky. Vodič musí iba zaradiť potrebný rýchlostný stupeň, pridávať plyn a brzdiť.

Audi Q2 sa na európskom trhu začne predávať na jeseň 2016 a bude sa dať objednať od polovice roka.

VIDEO

Reklama