Keď tuningová firma ABT Sportsline pridá do jedného zo svojich tuningovaných automobilov písmeno „R“, je jasné, že ide o niečo extra špeciálneho.

Super-výkonné SUV, model ABT RSQ8-R, je presne tento prípad. Tuner ABT Sportsline pripravil na oslavu 125. výročia založenie spoločnosti  pravé tento model.

ABT RSQ8-R  bude pripravený pre potencionálnych zákazníkov v limitovanej edícii 125 kusov, presne toľko, koľko je rokov od založenia spoločnosti ABT Sportsline.

Pritom nemecký tuner už vyladil model založený na Audi RS Q8, ktorý dokáže zrýchliť  z 0-100 km / h za 3,5 sekundy a dosiahnuť max. rýchlosť 305 km/h. Zdá sa však, že tento model nebol dosť extrémny a preto prišiel s ešte výkonnejším vyladením vlajkového SUV modelu značky Audi.

Vďaka špičkovej riadiacej jednotke ABT Engine Control a špeciálne navrhnutému medzichladiču disponuje 4,0 litrový bi-turbo V8 RSQ8-R max. výkonom 740 koní  a max. krútiacim momentom 920 Nm. Toto umožňuje veľkému SUV modelu ABT RSQ8-R  dosiahnuť max. rýchlosť 315 km/h.

Ak si ho zákazník vyberie, tak sa bude môcť pochváliť, že má najrýchlejšie SUV na svete. Je rýchlejšie ako  Bentley Bentayga Speed a Lamborghini Urus. Britské luxusné SUV dosiahne „iba“ 306 km/h a  Lamborghini 305 km/h.

Agresívnejší vzhľad dotvára celý rad karosárskych dielcov z uhlíkových vlákien, vrátane zadného spojlera  a 23“ kolesá ABT High Performance HR, ktoré sú obuté do pneumatík 295/35 R23.

Pokiaľ ide o interiér, tak tu dostal volant ABT,  športové sedadlá s logami ABT a RSQ8-R a viacerými nápismi a logami, ktoré potvrdzujú, že ide o model RSQ8-R.

Reklama