Škoda Kodiaq RS bude mať premiéru na autosalóne v ParížiOficiálne fotografie však unikli deň pred tlačovou konferenciou.

Automobilka Škoda dlhšiu dobu láka postupným odhaľovaním na očakávaný model Kodiaq RS, ktorý má naplánovanú oficiálnu premiéru zajtra počas parížskeho autosalónu. Ako však býva pomaly zvykom, oficiálne fotografie unikli na internet pred premiérou.

Dizajnovo sa nová verzia RS oproti Sportline, ktorý sme nedávno testovali, veľmi nelíši. Prvýkrát ponúka automobil značky Škoda v štandardnej výbave dvadsaťpalcové kolesá z ľahkej zliatiny Xtreme. Športový vzhľad podtrhujú dizajnové prvky v čiernej lesklej farbe.

Kodiaq RS ako prvé vozidlo Škoda dostane dvakrát preplňovaný dvojlitrový turbodiesel s výkonom 176 kW/240k a krútiacim momentom 500 Nm, ktorý poháňa všetky štyri kolesá za pomoci 7-st. automatickej prevodovky DSG. K dispozícii bude aj adaptívny podvozokNovinkou bude systém Dynamic Sound Boost, ktorý sa postará o športovejšiu zvukovú kulisu.

Aj so športovými vlastnosťami táto „eresa“ zostáva klasickým, praktickým rodinným vozidlom Kodiaq v päť, alebo sedemmiestnom vyhotovení s veľkým batožinovým priestorom. Wi-Fi pripojenie a služby ŠKODA Connect ponúkajú moderné možnosti konektivity. Každodenné používanie vozidla uľahčuje množstvo Simply Clever prvkov.

 

Tlačová konferencia naživo (2.10.2018 o 12:30)

Reklama