Automobilka Jaguar predstavila po koncepte svoj prvý elektromobil v sériovej podobe. I-Pace sa na verejnosti ukáže už budúci týždeň na autosalóne v Ženeve.

Jaguar I-Pace ako konkurent pre Teslu Model X dostal lítium-iónové batérie s kapacitou 90 kWh typu “pouch cell”. Podľa automobilky dosahuje dojazd 480 kilometrov na jedno nabitie. Rýchlonabíjačkou sa vybité akumulátory nabijú na 80% už za 45 minút. Po 15 minútach nabíjania dokáže I-Pace prejsť 100 km. Bez rýchlonabíjačky sa potom dokáže nabiť za zhruba 10 hodín.

Na každej náprave má Jaguar I-Pace jeden elektromotor. Celkovo disponuje výkonom 294 kW a krútiacim momentom 696 Nm. Z nuly na stovku potom zrýchli za 4,8 sekundy.

Ako prvý model značky Jaguar dostal I-Pace infotainment Touch Pro Duo, ktorý kombinuje ovládanie cez dve dotykové obrazovky, kapacitné senzory a mechanické ovládacie prvky. Taktiež stojí za spomenutie aj inteligentná navigácia, ktorá vyhodnocuje viacero faktorov (terén trasy, štýl jazdy z predchádzajúcich ciest…) na základe ktorých vie takmer s určitou presnosťou predpovedať stav batérie a dojazd pri príchode do cieľa. Integrovaná hlasová asistentka od Amazonu, Alexa, vám počas jazdy odpovie na otázky, ktorej jej položíte ako napr. stav batérie, predpoveď počasia…

Presný dátum začiatku predaja nie je presne stanovený. Jaguar I-Pace sa bude predávať od cca 66 000 €.

 

VIDEO: JAGUAR I-PACE VS. TESLA MODEL X

Reklama