Hyundai vystavuje v svetovej  premiére limitovanú edíciu hot-hatchu i30 N Project C.

K lákadlám stánku Hyundai na autosalóne vo Frankfurte bude nepochybne patriť aj limitovaná edícia hot-hatchu i30 N označená ako Project C.

  • i30 N Project C je odľahčená verzia i30 N s výkonom 202 kW (275 k), ktorá má vodičom poskytnúť ešte väčší pôžitok zo športovej jazdy
  • Striktne limitovaná edícia v počte 600 ks, vyvinutá v kórejskom vývojovom centre v Namyangu a testovaná na nemeckom okruhu Nürburgring Nordschleife, bude dostupná len európskym zákazníkom
  • Premiéra i30 N Project C sa uskutoční v septembri na autosalóne vo Frankfurte

Hyundai pripravil špeciálnu limitovanú edíciu svojho obľúbeného ostrého hatchbacku i30 N s označením Project C. Novinka zažila svoju svetovú premiéru na aktuálne prebiehajúcom autosalóne vo Frankfurte. i30 N Project C obsahuje viacero dizajnových úprav, ktoré majú zlepšiť dynamiku a celkový pôžitok z jazdy. Limitovaná edícia i30 N je vylepšená o karbónové prvky, disponuje 19-palcovými športovými diskami kolies a váži o približne 35 kg menej ako bežná verzia N-ka.

Pod kapotu ostáva rovnako výkonný agregát (max. výkon 202 kW/275 k a max. krútiaci moment 378 Nm) ako pri východiskovom modeli i30 N. Na ešte agilnejší a športovejší jazdný prejav má však zásadný vplyv nižšie ťažisko (-8,8 mm) vďaka novým  tlmičov i30N a kratším pružinám a o  6 mm nižšia stavba vozidla. A takisto ako už bolo napísane aj úbytok na hmotnosti. Vzhľadom na nižšiu celkovú hmotnosť  dokáže akcelerovať z  0 – 100 km/h  o 0,2s rýchlejšie ako bežná verzia i30N, t.j.  za 6,0 sekúnd. Max. rýchlosť je 250 km / h.

Hyundai zatiaľ neuverejnil ceny. Taktiež termín dodanie limitovanej edicie  i30 N Project C zákazníkom.  Podľa toho čo hovoria predstavitelia kórejskej automobilky, dodavky na vybrané  európske trhy začnú koncom tohto roka.

Reklama