K Peugeotu Traveller, Citroënu Spacetourer a Toyote ProAce pribudla štvrtá osobná dodávka na základoch modulárnej platformy EMP2. Novinka Opel Zafira Life bude dostupná v troch variantoch. Od roku 2021 pribudne aj v elektrickej verzii.

Opel pod vedením skupiny PSA, postupne prechádza na francúzsku techniku. Najnovším príkladom je práve uvedený model Zafira Life. Novinka zároveň nahrádza model Vivaro.

Štvrtá generácia Zafiry bude dostupná hneď v troch dĺžkach. Zafira Life Small na dĺžku meria 4,6 metra, Zafira Life Medium 4,95 metra a konečne Zafira Life Large 5,3 metra. Small zaujme hlavne zákazníkov hľadajúcich kompaktné, obratné auto s priestrannou kabínou, zatiaľ čo zvyšné dve varianty zaujmú hlavne tých, ktorý žiadajú veľa priestoru. Aj tá najmenšia varianta však ponúka miesto až pre 8 cestujúcich.

Automobilka navyše sľubuje bohatú výbavu ako napríklad kožené čalúnenie, automatické prepínanie tlmených a diaľkových svetiel, head-up displej alebo adaptívny tempomat. Pre dlhšie varianty tu bude aj paket Lounge s masážnymi a vyhrievanými prednými sedačkami a štyrmi kreslami vzadu s 48 cm širokými sedáky, ktoré bude možné otočiť proti sebe. Súčasťou tejto varianty bude aj posuvný stolík s odkladacím priestorom na drobnosti.

Ponuku motorov Opel zatiaľ nezverejnil, no dá sa však očakávať, že budú využité rovnaké pohonné jednotky ako u súrodencov, čo by znamenalo využitie dvojice turbodieselov 1.5 BlueHDi (88 kW) resp. 2.0 BlueHDi (110 a 130 kW). Značka však s istotou potvrdila, že od roku 2021 bude Zafira Life dostupná aj v elektrickej verzii.

Opel Zafira Life sa svetu prvýkrát predstaví na tohtoročnom ročníku bruselského autosalónu, ktorý štartuje od 18. januára. Objednávky budú spustené v priebehu februára.

Reklama