Opel Manta sa vracia ako elektromobil. Po opakovaných fámach je to už oficiálne!

S pôvodnou Mantou, ktorá prišla na trh pred viac ako 50 rokmi so štvorvalcovým zážihovým motorom, však nemá pripravovaná novinka nič spoločné.

Tí, čo očakávali znovuzrodenie legendárneho športového kupé budú sklamaní. Opel Manta totiž podľa informácii nemeckého Autobildu zmutuje na crossover s pohonom čisto na elektomotor! Dá sa však predpokladať, že bude svojim dynamickým tvarom aspoň čiastočne odkazovať na športové kupé.

Jeho príchod na automobilový trh očakávame po roku 2025. V rámci „Stellantis EV Day“ totiž Opel oznámil, že Manta-e bude k dispozícii od polovice tohto desaťročia. V tejto chvíli ešte neboli zverejnené žiadne podrobnosti o electrickej Mante, až na jednu výnimku: šéf automobilky Opel Uwe Hochschurtz  sľúbil, že nová Manta ponúkne veľkorysý vnútorný priestor. K hlavným konkurentom by mali patriť VW ID.5, Ford Mustang Mach-E, Kia EV6, Hyundai Ioniq 5 a pod.

Na našej ilustrácii ukazuje Autotest ako by mohol pripravovaný model Opel Manta vyzerať. Náš grafik sa inšpiroval dizajnovými prvkami novej Astry. Chýbať by teda nemala predná časť  „Opel Vizor“ a taktiež dvojfarebné lakovanie, ktoré poznáme zo súčasných modelov ako napríklad Opel Mokka.

Podoba uvedeného zobrazenia modelu Opel Manta samozrejme nevychádza z oficiálnych informácii značky Opel. Ide vyslovene o fikciu. Na finálny dizajn produkčnej verzie si musíme ešte nejaký čas počkať.

                                                                                Foto: ©Bernhard Reichel                                                                                               Text: Michal Pospíšil

Reklama