Druhá generácia modelu Opel Insignia vypadá nielen skvele, ale váži o 175 kg menej, ponúkať má lepšiu pozíciu pre vodiča a niekoľko technických noviniek ako napríklad IntelliLux LED.

Dizajn je ovplyvnený konceptom Monza so zníženou čelnou maskou, ktorá napomáha k optickému rozšíreniu vozidla. Užšie svetlomety dostanú za príplatok IntelliLux LED (32 diód – dvakrát viac ako v modelovom rade Astra) alebo adaptívnu technológiu osvetľujúce zákruty a intenzitu lúčov vďaka čomu nedochádza k „oslepeniu” vpredu či protiidúcich vodičov. Diaľkové svetlá dosiahnu svietivosť až 400 metrov. 

Grafika zadných svetiel reflektuje stvárnenie čelných svetlometov, pričom aj v tomto prípade boli použité diódy. Kufor má kapacitou 490 litrov, po sklopení zadných sedadiel 1 450 l. S predĺžením rázvoru došlo k navýšeniu priestoru pre posádku vpredu i vzadu, konkrétne rozmery ale zverejnené ešte neboli. 

Po stránke bezpečnostné nová Insignia dostane head-up displej, sadu kamier monitorujúcich okolie vozidla, adaptívny tempomat, monitoring jazdných pruhov či varovanie pred kolíziou s predmetmi nachádzajúcimi sa až 20 metrov za vozidlom. Bližšie informácie dorazí v najbližších mesiacoch.

Čo sa týka motorizácie tak ani to Opel vo svojej tlačovej správe nijako nešpecifikoval, iba spomenul príchod 8-st. automatu a pohonu všetkých kolies. Opel Insignia Grand Sport bude mať svetovú výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne v marci 2017.

Nový Opel Insignia se ukázal aj ako Vauxhall a Holden viď. foto.

VIDEO

Reklama