Opel pripravuje zaradiť do svojej palety modelov, ďalšie SUV, model Mokka X druhej generácie.

Keď Opel pod krídlami PSA priviedol na svet Crossland X, očakávalo sa, že Mokka skončí, ale opak je pravdou. Opel totiž už od začiatku minulého roka pripravuje ďalšiu generáciu tohto modelu..

Nedávno sa špionážnym fotografom podarilo vo Švédsku zachytiť prototyp tejto pripravovanej novinky, ktorý absolvoval testovacie jazdy v chladnom severskom počasí. Aj keď auto malo maskovanie, tak nebolo ťažké rozlíšiť jeho tvar karosérie a grafiku svetlometov odkazujúce na koncept  Opel GT X Experimental.

Samozrejme, zatiaľ nejde o oficiálne fotografie novej Mokky X, ale o ilustráciu ako by mohla nová Mokka X vyzerať. Jej celková forma a dizajn však zrejme nemá ďaleko od reality, nakoľko grafik z www.kolesa.ru vychádzal pri zobrazení nového modelu Mokka X zo špionážnych fotiek a uvedeného konceptu Opel GT X Experimental.

Mokka X bude zdieľať rovnakú podvozkovú platformu, na ktorej sú postavení aj koncernoví súrodenci Opel Corsa, Peugeot 208 a DS 3.  Preto môžeme očakávať, že dostane ako pohonnú jednotku aj elektromotor.

Druhá generácia Mokka X by mala prísť do predaja ešte tento rok, je však možné, že sa príchod tejto novinky aj oneskorí.  V pláne má totiž Opel  zaradiť do predaja ešte ďalšie dva nové modely SUV, jedno menšie, ktoré bude umiestnené pod Crossland X a Mokku X a potom druhé, väčšie zaradené nad Grandland X.