Volkswagen predstavil v Amsterdame očakávaný malý crossover T-Cross, ktorým pokračuje v ofenzíve, odštartovanej v roku  2015.

Volkswagen T-Cross zažil svoju predpremiéru pred dvoma rokmi na autosalóne v Ženeve ako koncept T-Cross Breeze bez strechy. Už vtedy však niesol myšlienku štýlového kompaktného SUV do mesta.

V sériovej podobe (zatiaľ so strechou) disponuje nový T-Cross batožinový priestorom pri sklopení zadných sedadiel v pomere 60:40 až 1281 l, v základnom usporiadaní od 385 do 455 l, podľa polohy zadných sedadiel. Zadná lavica je totiž pozdĺžne posuvná o 14 cm. VW T-Cross je dlhý 4 110 mm, vysoký 1 558 mm a rázvor činí 2563 mm. Novinka je postavená na modulárnej platforme MQB. V porovnaní s modelom T-Roc je o 12 cm kratší.

Vodič má k dispozícii štandardne výškovo nastaviteľnú sedačku, 6,5 palcový infotainment s dotykovým displejom. Výbava Life pridává multifunkčný volant, parkovací asistent, manuálnu klimatizáciu. Pri výbave Style už dostanete LED svetlá, kožený paket, lepšie sedačky a automatickú klimatizáciu. Výbavy Life a Style je možné rozšíriť balíčkom Design alebo športovým R-Line

Nový T-Cross je sériovo vybavený mnohými asistenčnými systémami, ktoré boli doteraz vyhradené automobilom vyšších tried. Súčasťou sériového vybavenia je systém na monitorovanie premávky pred vozidlom Front Assist s rozpoznávaním chodcov a funkciou automatického núdzového brzdenia City Emergency Brake, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu Lane Assist, asistent rozjazdu do svahu, systém proaktívnej ochrany posádky, ako aj asistent pre bezpečnú zmenu jazdného pruhu Blind Spot Detection, kombinovaný s asistentom pre vyparkovanie. Na želanie je k dispozícii systém monitorovania únavy vodiča, adaptívny radarový tempomat ACC a parkovací automat Park Assist.

Nový T-Cross poskytuje digitálnu konektivitu a prepojenie s vonkajším svetom na vysokej úrovni. 4 USB porty, bezdrôtové nabíjanie smartfónu sú toho dôkazom. Konektivitu podporuje aj virtuálny kokpit a online služby Volkswagen Car-Net (za príplatok). K dispozícii je niekoľko systémov infotainmentu s uhlopriečkou displeja do 8 palcov a ozvučovací systém beats audio, vybavený 8-kanálovým zosilňovačom s celkovým výkonom 300 W a subwooferom.

Volkswagen T-Cross bude mať výlučne pohon predných kolies. Pod kapotou nájdeme zážihový trojvalec 1.0 TSI vo verziách 70 kW/95 koní a 85 kW/115 k, respektíve štvorvalec 1.5 TSI Evo s výkonom 110 kW/150 k a vypínaním dvoch valcov. V ponuke nájdeme len jeden turbodiesel. Konkrétne 1.6 TDI s výkonom 70 kW/95 k. Agregáty spĺňajú normu Euro 6d – Temp a majú funkciu start-stop.

VIDEO

Reklama