Tesla za 25 000€! Dá sa to chápať ako vyhlásenie vojny konkurencii a ako záväzok voči výrobnému programu pre nemeckú Gigafactory v Grünheide.

Tesla má v pláne prísť s modelom, ktorý by mal mať atraktívnu cenu 25 000€. Zatiaľ však automobilka neurobila žiadne oficiálne vyhlásenia. Tento základný model by sa mohol vyrábať vo viacerých továrňach  značky Tesla  po celom svete, pričom miestom výroby by mala byť aj Európa, konkrétne Nemecko v Grünheide neďaleko Berlína kde sa nachádza fabrika spoločnosti, a ktorá v súčasnosti vyrába Model Y (najpredávanejším el. model v Európe).

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, pri nedávnej návšteve tejto fabriky sa údajne zmienil pri rozhovore so zamestnancami, že sa plánuje  výroba  tohto modelu aj tu.

Musk, sľubuje elektrické  vozidlo v cene 25 000€ už niekoľko rokov. Pokiaľ by sa to konečne podarilo tak by Tesla poslnila ešte viac svoju pozíciu jednotky na európskom trhu s elektrickými autami. A samozrejme by došlo k väčšiemu rozšíreniu elektromobility. Cenovo dostupné elektromobily, ktoré nepatria do segmentu mikro alebo malých áut, sú totiž dodnes stále vzácnosťou.

Poznámka: Tento článok obsahuje špekulatívne ilustrácie pripravovaného modelu, ktoré nie sú schválené Teslou. 

                      Zdroj: „Gf4Tesla“                             Lukáš Vajda

Reklama