Nový Volkswagen ID.5 absolvoval slovenskú premiéru 12. novembra v Moooncity e-mobility store v bratislavskom Auparku, kde bude vystavený do  28. novembra 2021.

Importér vozidiel značky Volkswagen na Slovensku, firma PORSCHE Slovakia spol.s r.o, predstavil v showroome elektromobility Mooncity nový Volkswagen ID.5. Značka Volkswagen tak v krátkom čase predstavuje už  druhé SUV-kupé, primát si nesie kompaktný crossosver Taigo so spaľovacím pohonným ústrojenstvom štartujúci na cene 16 990 €.  S ním po prvý raz prišiel Volkswagen na európsky trh do segmentu SUV-kupé.

Volkswagen ID.5 sa začne predávať v prvých mesiacoch roku 2022, oficiálne ceny zatiaľ neboli zverejnené. Podľa slov importéra je však možne očakávať o niečo vyššiu cenu ako ID.4, ale zároveň aj bohatšiu sériovú výbavu.

Nový Volkswagen ID.5 (2)

Elegantné SUV-kupé

Nový Volkswagen ID.5 vyzerá naživo veľmi dobre, viac klesajúca strecha od „B“ stĺpika v porovnaní s ID.4, pridáva vozidlu na elegancii. Obvykle však takýto na pohlaď vizuálnejšie atraktívnejší typ karosérie trpí menším vnútorným a batožinovým priestorom. Ako je na tom ID.5?

Napriek tvaru karosérie v štýle kupé má ID.5 výšku stropu kabíny nad zadnými sedadlami menšiu iba o 12 mm oproti ID.4. Pri výške postavy 1,75 metra vysokej ostáva vzadu nad hlavou ešte cca 3-4 centimetre. Táto 3-4 centimetrová rezerva nad hlavou umožní usadiť sa vzadu pasažierovi s výškou do cca 1,80 metra vysokej, vyššie postavy už pocítia obmedzený priestor v oblasti hlavy. Batožinový priestor má slušný základný objem 549 litrov, ktorý je možné ešte zväčšiť sklopením zadných sedadiel.

Viac informácii ohľadom nového modelu ID.5 nájdete v nedávno zverejnenom článku: LINK https://www.autotest.sk/svetova-premiera-modelu-volkswagen-id-5/

     Text+foto: Jozef Pospíšil

Reklama