Pred piatimi mesiacmi mal nový Tiguan premiéru na frankfurtskom autosalóne a v týchto dňoch si ho u nás už možno predobjednať. Základný model štartuje s cenou 22 140 €.

Nový Tiguan bude na výber ako klasický cestný model (Onroad), špeciálne pre jazdu v teréne prispôsobená verzia (tzv. Off-Road Paket) a športovo ladený model R-Line. Od začiatku predaja sú na výber štyri kombinácie motora a prevodovky, ďalšie motorizácie budú nasledovať v najbližších mesiacoch:

  • 1.4 TSI so 110 kW (150 k) so 6-stupňovou prevodovkou DSG a pohonom  4MOTION
  • 2.0 TSI so 132 kW (180 k) so 7-stupňovou prevodovkou DSG a pohonom 4MOTION
  • 2.0 TDI so 110 kW (150 k) so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies
  • 2.0 TDI so 110 kW (150 k) so 7-stupňovou prevodovkou DSG a pohonom 4MOTION

Nový Tiguan s pohonom všetkých kolies má po prvý raz nastaviteľný systém 4MOTION Active Control. Tento systém umožňuje prispôsobenie pohonu všetkých kolies špecifickým prevádzkovým podmienkam manuálnym prepínaním štyroch režimov Onroad, Offroad, Snow a Individual. Okrem toho sa nový Tiguan  hodí aj ako ťažné vozidlo, pretože môže ťahať brzdený príves až do hmotnosti 2,5 tony.

vw-tiguan-2015-iaa-001

Tiguan druhej generácie je prvým SUV koncernu Volkswagen skonštruovaným s využitím modulárnej stavebnice komponentov s priečne uloženým motorom MQB (Modularer Querbaukasten). Oproti predchodcovi má väčší rázvor a kratšie previsy. Okrem toho má nová karoséria výraznejší dizajn a nižšiu hmotnosť pri súčasne vyššej pevnosti. Vnútorný priestor kabíny je podľa slov VW väčší, základný objem batožinového priestoru vzrástol o 145 litrov. Variabilitu interiéru zvyšuje  18 cm pozdĺžne posuvná zadná lavica.

V ponuke sú nové asistenčné systémy. Súčasťou sériového vybavenia je napríklad systém monitorovania priestoru pred vozidlom Front Assist s rozoznávaním chodcov Pedestrian Recognition a funkciou núdzového brzdenia City Emergency Brake, ako aj asistenčný systém Lane Assist na udržiavanie jazdného pruhu. Online služby Car-Net poskytujú vodičovi užitočné aktuálne informácie – napríklad o hustote premávky v reálnom čase alebo informácie o parkoviskách. Nové systémy infotainmentu umožňujú  integráciu smartfónu cez rozhranie App-Connect a ovládanie jeho funkcií z dotykového monitora vozidla, ako aj využívanie praktických aplikácií. App-Connect funguje so smartfónmi využívajúcimi operačný systém Apple a Android. Volkswagen Media Control umožňuje tablet využívať ako súčasť automobilu.

vw-tiguan-2015-iaa-003

Volkswagen Tiguan od svojho uvedenia na trh v roku 2007 patri k úspešným modelom tohro segmentu – dôkazom toho je vyše 2,8 predaných milióna exemplárov.

VIDEO


CENNÍK a TECHNICKÉ INFO


Reklama