Nový koncept elektrického automobilu ID. Space Vizzion  môže predstavovať predobraz elektrickej verzie modelu VW Passat doteraz poháňaného výhradne so spaľovacím motorom.

VW  má ambíciu byť jedným z lídrom výroby elektrických automobilov. Čomu nasvedčujú aj prezentácie a premiéry elektromobilov na autosalónoch. Aktuálne sa bude prezentovať na autosalóne v Los Angeles (22. novembra až 1. decembra 2019) s novým konceptom ID. Space Vizzion, už siedmou štúdiou ID.

Nová elektrická štúdia VW ID. Space Vizzion vo veľkosti modelu Passat  poskytuje až 340 koní. Po vizuálnej stránke je hneď jasné, že ide o elektromobil v dôsledku chýbajúcej mriežky chladiča. Celkový futuristický vzhľad  štúdie VW ID. Space Vizzion  charakterizujú taktiež biele štíhle svetelné pásy, osvetlené logo VW, Matrixové svetlomety IQ Light  a hladké boky karosérie  bez kľučiek dverí.  Tie nahrádzajú dotykové plochy ktoré reagujú na detekciu pohybu pomocou sytému Keyless Advanced napojeného na kľúč alebo mobilný telefón.

VW ID. Space Vizzion ” elektrický VW Passat”  prináša nóvum aj pre pracovisko vodiča. V pozícii vodiča nenájdete klasické ciferníky, nakoľko všetky jazdne údaje sú zobrazené predovšetkým na head-up displeji s rozšírenou realitou. Menší sekundárny displej pred vodičom zobrazuje len základné informácie a zvyšok detailov o infotainmentu, internetových funkciách, nastavení vozidla atď. ukazuje dotyková obrazovka s uhlopriečkou 15,6 palca umiestnená na stredovej konzole prístrojového panela.

Rozmery štúdie postavenej na 22“ kolesách sú: dĺžka 4 960 mm, šírka 190 mm a výška 1 530 mm. Má  veľmi nízky koeficient koeficient odporu vzduchu 0,24. Ako vidíte, tento koncept je štvorsedadlový, nemecká automobilka však po uvedení vozidla do výroby zrejme zváži aj 5- miestnu verziu.

Zatiaľ čo štúdia je vybavená motorom s výkonom 205 kW (279 koní), produkčný model by mohol byť vybavený aj druhým agregátom s výkonom 102 koní, ktorý  zvýši celkový výkon až na 340 koní. Výkon v tomto prípade  bude prenášaný na všetky kolesá. Takto disponovaný elektromobil zrýchli z 0-100km/ h  za 5 sekúnd a dosiahne max. rýchlosť 175km/h. Dojazd s batériou s kapacitou 82 kWh sa odhaduje  na 483 kilometrov podľa amerického cyklu merania EPA a 590 kilometrami  podľa WLTP. Zhruba pol hodiny by malo trvať dobitie  na cca 80% akumulátora.

“Elektrický VW Passat” by mal byť uvedený na trh v roku 2021.

Reklama