Nová trieda C nasleduje v šlapajách svojho väčšieho súrodenca triedu E a po prvýkrát zaraďuje do svojej ponuky  aj  robustnejšiu, offroadovú verziu All-Terrain. Toto prevedenie je postavené na báze kombi triedy C.

Po vizuálnej stránke sa odlišuje nielen upravenou prednou maskou a krycím, tmavým oplastovaním blatníkov, nárazníkov a prahov dverí chrániacim vozidlo pri výjazde mimo pevnej vozovky a špeciálne pre tento model navrhnutým dizajnom 17 až 19“ zliatinových diskov kolies, ale aj vyšším postojom (+40mm).

Toto vyhotovenie má  štandardne pohon všetkých kolies 4MATIC, vyššiu svetlú výšku (+40 mm) a dva vlastné jazdné režimy (offroad, offroad +). Pre tých čo potrebujú ťahať za autom príves ( max. hmotnost 1800kg) je za príplatok vo výbave k dispozícii elektrické ťažné zariadenie s otočnou guľovou hlavicou a stabilizačným systémom prívesu ESP. K dispozícii je tiež asistent manévrovania s prívesom, ktorý automaticky reguluje uhol riadenia pripojeného vozidla ( do  rýchlosti až 5 km/h) čo pomáha pri parkovaní či manévrovaní pri nízkych rýchlostiach.

mercedes-benz-c-all-terrain (4)

Špecificky naladený podvozok

K istejšej jazde na nespevnenom povrchu pomáha nielen systém pohonu všetkých kolies 4MATIC, ktorý dokáže poslať až 45 percent výkonu na predné kolesá a 55 percent na zadnú nápravu, spolu s   pridanými jazdnými režimami Offroad a Offroad+ (pričom spomínaný druhy z nich má aj asistent pre schádzanie prudkých svahov), ale aj špecificky naladený podvozok.

Vo výbave prináša Mercedes pre tento model rozšírenú funkciu LED svetlometov systém Digital Light, ktorý ku každému svetlometu pridáva tri výkonné LED diódy. Tie sa aktivujú keď vodič  aktivuje jeden z offroadových jazdných režimov v teréne. Tieto svetlá sa aktivujú tak, aby osvetlili širšie pole pred vozidlom a zaistili maximálnu viditeľnosť. Funguje iba do rýchlosti 50 km/h.

All-Terrain je k dispozícii s dvomi pohonným jednotkami: buď s benzínovým 2,0-litrovým preplňovaným štvorvalcom alebo dieslovým 2,0-litrovým štvorvalcom s objemom 2,0 litra. Oba motory majú integrovanú mild-hybridnú technológiu štartéra/generátora.

Mercedes-Benz triedy C All-Terrainbude debutovať v septembri na medzinárodnom autosalóne v Mníchove. Do predaja príde až koncom tohto roka.

Zdroj: Mercedes-Benz                                                                                  Lukáš Vajda

 

Reklama