DS 3 absolvoval v rámci modernizácie aj redukciu svojho názvu, z ktorého vypadla prípona Crossback. Rovnako ako DS 7 aj  faceliftovaný DS 3 nemá v názve Crossback.

Automobilka DS Automobiles nečakala s predstavením nového modelu na autosalón v Paríži 2022, ktorý sa bude konať vo francúzskom hlavnom meste od 17. októbra a predstavila v rámci akcie „Fashion Week“ facelift DS 3.

Pozrime sa na nový vzhľad: DS 3 ponúka novo navrhnutú masku chladiča, ktorá bola rozšírená a v závislosti od modelu-má lesklé čierne alebo pochrómované diamanty. Vedľa neho sú nové LED svetlomety, ktoré sú teraz štandardom (za príplatok dostupné s matrix technológiou) pre celý modelový rad  a sú teraz orámované vertikálnym denným svetlom, ktoré už v tejto podobe poznáme z DS 7. Pohľad zboku a zadná časť zostali nezmenené, s výnimkou nápisov na lište kufra, ktorý teraz namiesto názvu modelu odráža názov značky.

Medzi zadnými svetlami je teraz veľkými písmenami napísané „DS Automobiles“ (ako tomu je v prípade DS 7 ). V ponuke sú 17 alebo 18-palcové zliatinové disky kolies s novým dizajnom  a na výber je sedem farieb karosérie. Vrátane „Diva Red“ dostupnej výhradne pre DS 3. Všetky farby je možné kombinovať so strechou Perla Black alebo Carat Grey pre tých, ktorí chcú mať dvojfarebný vzhľad karosérie.

Vo vnútri sa zmeny sústreďujú na nový infotainment DS IRIS. Nová 10,3-palcová centrálna obrazovka s novým infotainmentom DS Iris vrátane bezdrôtových funkcií Mirror Screen je teraz štandardom. Dizajnéri DS pridali nový volant s iným nastavením pre integrované ovládacie prvky. V závislosti od variantu sú viacere možnosti čalúnenia Silicium Grey Peruzzi Cloth, Alcantara, Basalt Black zrnitá koža, Pebble Grey alebo Basalt Black koža Nappa, pričom predné sedadlá môžu byť vyhrievané, elektrické a masážne.DS-3-Facelift 2022-interier-3

Upravené výkonové parametre E-Tense

Rovnako ako jeho predchodca, ktorý bol predstavený v roku 2018, aj faceliftovaný DS 3 je dostupný v benzínových, naftových a elektickej verzii. Odhliadnuc od známeho 1,2-litrového benzínu PureTech 100 so šesťstupňovým manuálom, 1,2-litrového benzínu Puretech 130 a 1,5-litrového naftového motora BlueHDi s osemstupňovým automatom, vrcholom je vylepšená elektrická verzia. Presnejšie povedané, DS 3 E-Tense je vylepšený o nový 400-voltový elektromotor, redukčnú prevodovku a 54 kWh batériu. Všetky vyrobené vo Francúzsku.

Výsledkom je, že faceliftovaný DS 3 E-Tense teraz ponúka výkon 115 kW / 156 k a krútiaci moment 260 Nm, čo je nárast o 20 k (15 kW / 20 k) v porovnaní s jeho predchodcom. O niečo väčšia batéria (z 50 kWh na 54 kWh ) spolu s malými zlepšeniami v oblasti účinnosti a aerodynamiky vedie k zvýšeniu dojazdu na 402 km. Prostredníctvom 100 kW nabíjačky sa batéria dokáže nabiť z 0 na 80 percent za 25 minút, pričom plné nabitie sa dokončí za päť hodín prostredníctvom 11 kW wallboxu.

                 Zdroj: DS Automobiles                                      Lukáš Vajda

Reklama