Hlavným ťahákom stánku značky DS v Ženeve bude elektrické kupé nesúce názov E-Tense.

Výrobca však zatiaľ nič nehovorí o jeho sériovej výrobe – jedná sa len o koncept. Tento elektrický športiak s úctyhodnými jazdnými výkonmi (zrýchlenie z 0-100km/h za 4,5, max. rýchlosť 250km/h ) poháňa výkonný elektromotor značky Siemens s max. výkonom 300kW a max. krútiacim momentom 516Nm. Takto disponovaný elektromotor podľa slov výrobcu dokáže jazdiť bez nabitia lithium-iontových batérií s kapacitou 53kW(umiestených v podvozkových častiach- čo prispieva k nižšiemu ťažisku ) 310 kilometrov, resp. v mestskom režime jazdy pri využívaní rekuperácie brzdnej energie až 360 kilometrov.

Pritom nejde o žiadnu mušiu váhu – aj s veľkou porciou použitých karbonových dielcov váži 1,8 tony. E-Tense na fotkách vypadá fakt dobre – jeho nízka športová silueta (dĺžka 4720mm, šírka 2080mm, výška 1290mm), výrazná maska s „prižmúrenými“ svetlomety sa inspirovali u konceptu Divine. Tu je však posunutá ešte k výraznejším tvarom.

To platí aj pre interiér, kde sú použité originálne prvky, ako je typické na DS, sedačky pripomínajúce náramok z hodiniek, ďalej tu nájdeme na prístrojovom paneli použitú oceľ, volant v tvare tulipánu a vnímateľné hodinky BRM Chronographes na stredovej konzole– tie môže vodič po vybratí nosiť na ruke. Taktiež nechýba tak, ako sa na športový typ auta patri, kvalitný audiosystém- ten je dodaný od špecialistu na „muziku“ firmou Focal.

Reklama