Nový Citröen Berlingo prichádza s moderným dizajnom a prepracovaným interiérom. Naživo sa predstaví na autosalóne v Ženeve. Do predaja sa dostane v druhej polovici tohto roka.

Nový Citröen Berlingo je postavený na platforme EMP2 a dostane elektrický posilňovač riadenia. Vďaka tomu dosiahne menší polomer otáčania. Celkovo automobilka sľubuje lepšiu manipuláciu s týmto úžitkovým vozidlom. Ďalšou dizajnovou novinkou sú už známe ochranné airbumpy na bokoch.

Citroën predstavil nové Berlingo v dvoch variantách: M s dĺžkou 4,4 metra a XL s 4,75 metra a piatimi alebo siedmimi sedadlami. Obidve verzie ponúknu rovnú ložnú plochu, čo uľahčí nakladanie veľkých predmetov. Verzia M ponúkne 775 litrov (+100 oproti predchodcovi), verzia XL potom 1050 litrov v 5 sedadlovej konfigurácii. Automobilka sa pochválila najlepšou kapacitou kufra v danej triede. V sedemmiestnej verzii možno posledný rad sedadiel vybrať, prípadne s nimi manipulovať v rozmedzí 130 mm. Kabína potom ponúka naviac až 28 úložných priestorov s kapacitou 186 litrov.

Pod kapotou možno očakávať benzínové 1,2 s výkonom 82 respektíve 96 kW. Dieselovú  verziu zastupuje 1,5 vyladená buď na 56, 74 alebo 96 kW. Všety verzie budú v ponuke so šesťstupňovým manuálom, výkonnejšie verzie za príplatok aj s 8-st. automatickou prevodovkou.

Reklama