Volvo Cars predstavil dnes na autosalóne v Ženeve nové Volvo XC60.

Nové Volvo XC60 má na čo nadväzovať. Predchodca XC60 sa ukázal ako predajne mimoriadne úspešný model. Za deväť rokov od uvedenia na trh sa stal najpredávanejším prémiovým SUV strednej triedy v Európe – na celom svete sa ho predalo takmer milión kusov. V súčasnosti tvorí model XC60 asi 30 percent celkového globálneho objemu predaja automobilky Volvo. Nové Volvo XC60 vyzerá na živo väčšie ako predošlý model. Na prvý pohlaď je taktiež jasné, že pokračuje v šľapajach vizuálne veľmi vydarených modelov Volvo XC90 / V90 (zadné svetlomety).

Nové Volvo XC60 je vybavené novými technológiami. K dispozícii je napríklad systém City Safety rozšírený o funkciu asistenta riadenia a nový bezpečnostný systém s názvom Oncoming Lane Mitigation dokáže pomocou asistenta riadenia zmierniť intenzitu čelnej zrážky. Asistenčný systém poloautonómneho riadenia Pilot Assist ovláda volant, akceleráciu a brzdenie na dobre označených cestách až do rýchlosti 130 km/h.

Vo výbave bude taktiež informačno-zábavný systém Sensus od spoločnosti Volvo Cars vrátane pripojených služieb pre vodiča, ako aj aplikácia Volvo On Call sa dočkali grafického vylepšenia aj nových funkcií. Rovnako ako v sérii 90 je k dispozícii integrácia smartfónov s podporou funkcií CarPlay a Android Auto.

Nový model XC60 bude uvedený na trh so vznetovými motormi D4 (190 k) a D5 s technológiou PowerPulse ( 235 k) a zážihovými motormi T5 (254 k), T6 (320k). Vrcholom ponuky pohonných jednotiek je plug-in hybridný systém pohonu T8 Twin Engine so zážihovým motorom, ktorý dosahuje výkon 407 k a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy. Výroba nového modelu XC60 od spoločnosti Volvo Cars by sa mala začať v polovici apríla vo švédskom závode Torslanda.

VIDEO

Reklama