Citroën dnes nemá jediné kombi, pritom poriadny kufor by mu náramne pristal. Posúďte sami.

Priestranných rodinných áut je dnes nielen u francúzskych automobiliek ako šafranu. Svojho času populárny veľkopriestorový Citroën (Grand) C4 SpaceTourer skončil bez nástupcu. Alternatívu predstavujú zosobnené dodávky (Berlingo a spol.), ktoré však Stellantis v našich končinách predáva už len s elektrickým pohonom.

Citroën sa vydal totiž nevšedným dizajnovým smerom a dnes ponúka kríženca typu C4 či C5 X. To sú autá, ktoré sú trochu crossovermi, trochu fastbackmi, trochu kupé… skrátka od všetkého niečo. Najmä súčasná „štvorka“ by si ale praktickejšie prevedenie s batôžkom zaslúžila. A vízia nezávislého grafika ukazuje, že ani po vizuálnej stránke by sa model za také prevedenie nemusel hanbiť! Čo hovoríte, nestálo by také auto za zváženie?

Citroen c4 x  kombi

Možnú podobu Citroënu C4 kombi pripravil nezávislý grafik Honza Lušovský, a ako sám dodáva, ide len a iba len o jeho vlastnú fantáziu. Neexistujú totiž žiadne indície na to, že by Francúzi na podobnom projekte skutočne pracovali. Ako predloha virtuálneho diela poslúžil model C4 X, teda ten s výraznejším oplastovaním a vyššou svetlosťou.

       Zdroj: Auto.cz                                     Jan Lušovský, Stanislav Kolman

Reklama