Ak DS 9 nie je vašou šálkou čaju tak toto imaginárne vozidlo by vás mohlo zaujať ako duchovný nástupca modelu DS s vysúvacími krídlami z filmu Fantomas z roku 1965.

Milovníci áut a francúzskych filmov si určite spomenú na lietajúci Citroën DS s vysúvacími krídlami, ktorý šoféroval slávny zloduch Fantomas. V legendárnej scéne na špeciálne upravenom vozidle odletel, aby utiekol Louisovi de Funésovi a Jeanovi Maraisovi. Automobilka DS Automobiles prekvapivo zverejnila oficiálnu skicu s jej imaginárnou modernou verziou.

Nerobte si však nádej, že by tento model mohol prísť do sériovej výroby. Táto  moderná vizualizácia lietajúceho modelu DS nie je určená ako ukážka budúceho konceptu alebo sériového vozidla, ale aby upozornila na otvorenie novej dočasnej výstavy s názvom „On the Move with Louis de Funès“, ktorá prezetuje všetky ikonické autá používané vo filmoch slávneho herca.

Skutočnosť, že náčrt vytvorilo dizajnérske štúdio DS v Paríži, ho robí celkom zaujímavým, pretože ide o najnovší príklad stylingového jazyka značky DS.

Thierry Metroz, riaditeľ dizajnu automobilov DS, povedal: „DS sa zapísala do histórie aj mimo automobilového priemyslu. Je súčasťou francúzskeho dedičstva a ako taká má vo francúzskej kinematografii dôležité miesto. Na požiadavku múzea Louisa de Funèsa sme vytvorili návrh moderného DS. Kresbu vytvoril Geoffrey Rossillon v tíme exteriérového dizajnu pod vedením Frédérica Soubiroua.“

DS Automobiles sa snaží svojimi modelmi všetkým pripomenúť ducha pôvodného DS, napriek tomu podobnú produkčnú ponuku však v dohľadnej dobe neočakávame. Aktuálnou vlajkovou loďou prémiovej značky Stellantis je oveľa konzervatívnejší DS 9.

Pre záujemcov bude výstava v Musée National de l’Automobile vo francúzskom Mulhouse otvorená do 5. novembra 2023.

                    Zdroj: DS                                               Lukáš Vajda

Reklama