Dizajnéri DS si predstavujú, ako by mohol vyzerať moderný Citroën SM

Pôvodný Citroën SM bol predstavený pred 50 rokmi a spoločnosť DS pri tomto výročí oslovila dizajnérske štúdio  DS Design Studio v Paríži s požiadavkou na vytvorenie moderného modelu Citroën SM.

Na tento úkol sa podujalo šesť dizajnérov z uvedeného dizajnérskeho štúdia DS Design Studio, ktorí postupne ukážu svoje koncepty ako by mohol vyzerať súčasný model SM.

Moderný Citroën SM od dizajnéra Romain Saquet

Prvé dva návrhy zo šiestich, ktoré zatiaľ boli predstavené,  pochádzajú od dizajnérov Romain Saquet a Geoffrey Rossillion. Tieto dva koncepty sú oba rovnako futuristicky poňaté, napriek tomu na prvý pohlaď výrazne odlišné a zastávajúce iný prístup pri návrhu nového modelu SM. Koncept Romaina Saquet  je bez nejakej viditeľného  odkazu na pôvodný Citroën SM, naopak návrh Rossiliona sa drží tradícii, čo  je vidieť hneď na prvý pohlaď typickou šikmou prednou maskou vozidla.

  Moderný Citroën SM od dizajnéra Geoffrey Rossillion

Oba návrhy sú postavené proti sebe a DS žiada fanúšikov, aby hlasovali o svojom obľúbenom návrhu na sociálnych médiách. V najbližších dňoch budú predstavené štyri ďalšie návrhy a výber víťazného návrhu sa začne 16. marca. Ako ďalší bonus budú mať tí čo budú hlasovať, šancu vyhrať litografiu podpísanú jeho dizajnérom. Spoločnosť DS, resp. jej dizajnéri inak uviedli, že model SM, rovnako ako DS 1955, naďalej ovplyvňuje ich návrhy aj v aktuálnej dobe.

Pokiaľ ide o pôvodný model SM, tento model bol výsledkom spolupráce so značkou Maserati. To znamená, že automobil kombinoval francúzsky štýl s talianskym motorom V6.

Spoločnosť DS ďalej uviedla, že SM, rovnako ako DS 1955, naďalej ovplyvňuje ich návrhy nových modelov dodnes.