Autosalón v Pekingu, ktorý v pondelok 25. apríla na dva týždne otvoril svoje brány, ukáže viacero premiér, niektoré určené však len na čínsky trh.

Audi A4L

Audi A4L v predĺženej verzie dlhej 4810mm ( +84mm) je určená pre čínsky trh. Takto postavená verzia  bude zrejme ponúkať viac miesta vzadu. K dispozícii budú motory 2,0-litrový TFSI  190 kW a 252 kW Na požiadanie  je aj verzia s pohonom všetkých kolies. V Číne bude A4L stála v prepočte na  eurá od 37 000.

Audi A4L
Audi A4L
Audi TT RS Coupé a TT RS Roadster

Audi TT RS Coupé a TT RS Roadster absolvoval svetovú premiéru na autosalóne v Pekingu. Najvýkonnejšie Audi TT všetkých čias poháňané na prednú aj zadnú nápravu novým päťvalcom s max. výkonom 400k (480Nm) príde na trh na jeseň. Z 0-100km/h zrýchli za 3,7 (coupé) a 3,9 (roadster).

Audi TT RS
Audi TT RS
BMW X1 Li

Svetová premiéra predĺženej verzie na autosalóne v Pekingu je určená pre čínsky trh. Takto postavená verzia BMW X1 ponúka vďaka natiahnutému rázvoru viac miesta vzadu a s možnosťou posunu zadných sedadiel v pozdĺžnom smere (130mm) viac variability pri preprave osôb a batožiny.

BMW X1: Predĺžená verzia
BMW X1 Li
Citroën E-Elysée

Citroën vystavuje v Pekingu  elektrickú verziu aj u nás známeho a predávaného „lowcostoveho“ sedanu C-Elysée.

Citroën E-Elysée
Citroën E-Elysée
DS 4S

Na autosalóne v Pekingu, ktorý v pondelok 25. apríla na dva týždne otvoril svoje brány, absolvoval premiéru nový model značky DS určený iba na čínsky trh: DS 4S. Tento sedan bol vyvinutý vo Francúzsku a bude vyrábaný vo fabrike v meste Šenzen. Toto automobilové podujatie je taktiež príležitosťou pre DS, aby pripomenula výrazné aktivity v Majstrovstvách Formula E. Na autosalóne sa predstaví DSV-01, monopost na elektrický pohon tímu DS VIRGIN RACING. Na výstavnej ploche s rozlohou 700 m² zariadenej v duchu značky DS môžu návštevníci zhliadnuť model DS 4S v príťažlivej červenej farbe Dark Fire, modely DS 6, DS 5LS ako aj model DS 5, odetý v exkluzívnom zlatom laku Gold Mat. Históriu značky DS pripomenie model DS 21 v pôvodnej príťažlivej červenej farbe.

DS 4S
DS 4S
LeECO LeSEE

Koncept čínskeho elektromobilu LeECO LeSEE by mohla byť čínska odpoveď na americkú Teslu, konkrétne na Model S. Uvedený model uviedla čínska technologická spoločnosť LeECO (známa donedávna aj pod označením LeTV) spolupracujúca na podvozku, batériách a elektromotore s britskou automobilkou Aston Martin a startupom Faraday Future. Bližšie tech. informácie zatiaľ nemáme. Uvedený koncept je funkčný , max. rýchlosť dosiahne 209km/h (Tesla Model S max. 229km/h). Pri prezentácii ukázal, že vie aj sám jazdiť cez pokyny zadávané cez smartfón. Po dizajnovej stránke si podľa nás v ničom nezadá za Teslou. Samozrejme, že sa môže od sériového prevedenia líšiť (predpokladane uvedenie do výroby r. 2018). Zaujímavosťou sú napr. chýbajúce spätné zrkadla nahrádzajúce kamery, či displej v prednej maske, ktorý podľa sfarbenia bude informovať či je auto alebo nie je k dispozícii, resp. či je alebo nie je voľné – napríklad ako taxi, alebo ako vozidlo na prenájom. Uvedený model uviedla čínska technologická spoločnosť LeECO (známa donedávna aj pod označením LeTV) spolupracujúca na podvozku, batériách a elektromotore s britskou automobilkou Aston Martin a startupom Faraday Future. Bližšie tech. informácie zatiaľ nemáme. Uvedený koncept je funkčný, max. rýchlosť dosiahne 209km/h (Tesla Model S max. 229km/h).

LeECO LeSEE
LeECO LeSEE
Mercedes Benz E- triedy LWB

Mercedes predstavil Mercedes Benz E- triedy  LWB. Predĺžený variant LWB o 140mm je vyhradený zatiaľ len pre Čínu. Takto natiahnuté model E-Triedy ponúka viac miesta na zadných sedadlách- v oblasti kolien, t.j. v pozdĺžnom smere  o 134mm viac ako v klasickej „krátkej“ verzii.

Mercedes Benz E- triedy LWB
Mercedes Benz E- triedy LWB
Mazda CX-4

Mazda CX-4 so skoseným zadkom á la Mercedesu GLC a BMW X4 je bohužiaľ určený len pre Činu. V porovannis s CX-5 je o niečo dlhší (4633 mm), ale postavený na rovnakom rázvore 2700mm. Pohonne ústrojenstvo SKYACTIV-G 2,0 a SKYACTIV-G 2,5 budú zdieľať obe vozidla rovnaké.

Mazda CX-4
Mazda CX-4
Peugeot 308 Sedan 

Pri príležitosti pekingského autosalónu Peugeot – Dongfeng odhaľuje nové 308 sedan, jeden z jeho bestsellerov  na čínskom trhu. Postavený bude na platforme EMP2 (už používané na klasickom 308). Do predaj však pride  až v druhej polke roku.

Peugeot 308 Sedan
Peugeot 308 Sedan
Porsche 718 Cayman

Nemecká automobilka Porsche predstavila v Pekingu modernizovaný Porsche 718 Cayman. V ponuke budú dva nové prepĺňané štvorvalce (2,0l a 2,5 l). Základom bude dvojliter s max výkonom 220kW/300k, ktorý disponuje lepšími výkonovými parametrami (+25k, +90Nm) v porovnaní s predošlým atmosférickým šestvalcom. Takto disponovaný Porsche 718 Cayman zrýchli z 0-100km za 4,7 s. Verzia Porsche 718 Cayman S poháňa 2,5litrový štvorvalec 257kW/350k a 420 Nm, ktorý disponuje lepšími výkonovými parametrami (+25k, +50Nm) v porovnaní s predošlým atmosférickým 3,4 litrovým šestvalcom. Takto disponovaný Porsche 718 Cayman zrýchli s automatom z 0-100km za 4,2 sekundy.

Porsche 718 Cayman
Porsche 718 Cayman
Renault Koleos

Renault rozširuje svoju paletu modelov SUV o nový Koleos, ktorý bude postavený na spoločnej platforme s modelom Nissan X-Trail. Výkonný riaditeľ značky Renault, Carlos Ghosn odhalil nový Koleos na medzinárodnom autosalóne v Pekingu 25. apríla 2016.

Renault Koleos
Renault Koleos
Volkswagen T-Prime Concept GTE

VW ukázal tento model s označením koncept, aj keď z fotografii je zrejmé, že po vizuálnej stránke by mohlo ísť aj o sériovú podobu. Je možné, že takto bude vypadať budúci Tuareg. VW sa k zverejneniu tech. informácii stavia skúpo. Vieme len, že hybridné SUV má mať dojazd na čisto elektrický pohon 50km a kombinovaný výkon 320kW/381k.

Volkswagen T-Prime Concept GTE
Volkswagen T-Prime Concept GTE
Reklama