Volkswagen len nedávno predstavil „horúcu“ verziu GTI postavenú na Golfe ôsmej generácie, ktorá veľké ovácie svojim dizajnom od našich čitateľov nezožala. Predok aj podľa nás pôsobí na VW Golf nejak divne, “japonsko-francúzsky”, a zadok akoby sa  ani nezmenil.

Preto uverejňujeme nový Golf (v troj-dverovej  verzii GTI) zobrazený úplne iným štýlom, ktorý vykreslili grafici z automédia www.kolesa.ru.  Inšpiráciu si zobrali z histórie tohto modelu a to z 1. generácie modelu VW Golf GTI.

Golf prvej generácie sa vyrába od roku 1974 a na jeho dizajne pracoval taliansky dizajnér Giorgetto Giugiaro,

Golf prvej generácie sa vyrába od roku 1974 a na jeho dizajne pracoval taliansky dizajnér Giorgetto Giugiaro, zakladateľ spoločnosti ItalDesign. O dva roky neskôr sa objavila verzia GTI, ktorá bola veľmi populárna – vyrobilo sa asi 450 000 kópií (prvá generácia Golfu sa vyrobila asi 5 625 000 automobilov). Čo je charakteristické pre VW Golf GTI prvej generácie? Najprv to boli okrúhle svetlomety, najprv boli dva, na neskorších vyhotoveniach boli umiestnené štyri  svetlomety- dva menšie boli pridané bližšie k stredu.

Toto usporiadanie svetiel využili ako zdroj inšpirácie aj grafici z automédia www.kolesa.ru.  pre uvedené zobrazenie nového Golfu GTI.  Zaujímavý je pohlaď aj na zadné partie, kde zadné svetlomety s iným tvarom dostali prepojenie s úzkym LED pásikom. Takáto koncepcia dodáva vozidlu na modernosti. Čo vravíte na takýto dizajn?

VW Golf GTI by mohol vyzerať aj inak?

Prvá generácia Golfu GTI bola vybavená benzínový motorom 1.6 litra s výkonom 110 koní pochádzajúci od Audi 80 GLE. Z 0-100 km/h zrýchlil za 9,2 sekundy. Nový Golf ôsmej generácie vo verzii GTI je poháňaný motorom 2.0 TSI výkonom 245 koní.