Čoskoro príde na trh vynovené BMW X7, oficiálne predstavenie môžeme očakávať  kedykoľvek. Vieme, že elektrický sedan i7 by mal debutovať budúci mesiac. Možno je v kalendári BMW priestor aj na odhalenie X7.

Fotografia pripravovaného  BMW X7, ktorý absolvuje facelift, bola  nedávno zverejnená na sociálnych sieťach. Zdrojom fotografie, ktorá odhaľuje X7 v plnom rozsahu je WilcoBlok na Instagrame. Bez ohľadu na to, či je alebo nie je toto oficiálna fotografia, by sme presne takto očakávali, že bude nové BMW X7 vyzerať.

Nemôžeme potvrdiť či  ide o fotografiu, ktorá  zobrazuje faceliftovany BMW X7 v jeho skutočnej podobe, ale fotografia vyzerá ako niečo, čo by sme očakávali na oficiálnej tlačovej fotografii. BMW sa k tomu vyjadrilo, že oficiálne zatiaľ žiadne fotografie nezverejnilo, môže ísť však o únik oficiálnej fotografie bez ich vedomia. Bez ohľadu na to, či je alebo nie je toto oficiálna fotografia, by sme presne takto očakávali, že bude nový X7 vyzerať.

K uverejnenej fotografii nie je žiadny text, iba zmienka o tom, že ide o uniknutú fotografiu BMW X7.

Zo špionážnych  fotografii, ktoré už putujú po internete viac ako jeden a pol roka, vidíme, že  úplne nezakrývajú niektoré dôležité detaily ako napríklad kontroverzný dizajn delených predných svetlometov. Ten môžeme očakávať a bude hlavným poznávacím znakom faceliftu BMW X7. Usporiadanie štyroch predných svetiel s rozdelenými hornými dennými LED svetlami a dolnými hlavnými svetlometmi  nie je prekvapením, ale takmer určite to bude dizajnový prvok, ktorý pritiahne najväčšiu pozornosť. Samotná veľká maska chladiča X7 vyzerá, že je na fotografii nezmenená oproti súčasnému modelu.

Väčšina ďalších podrobností o aktualizovanom SUV zostáva neistá. Niet pochýb o tom, že v interiéri dôjde k určitým revíziám a vylepšeniam a mohlo by to zahŕňať podobne zakrivený displej s digitálnym pristrojovým štítom a dotykovou obrazovkou infotainmentu, rovnako ako v modeloch iX a i4, či vo faceliftovanom rade 3 a 4-séria a novom 2 Active Tourer.

Podrobnosti o hnacom ústrojenstve ešte taktiež nič oficiálne nevieme, ale nový X7 bude pravdepodobne ponúkaný s rôznmi  verziami motorov, vrátane plug-in hybridnej verzie. Čo už s istotou vieme, že Alpina už vyvíja svoju vlastnú verziu aktualizovaného modelu s názvom XB7.

             Zdroj: Instagram (WilcoBlok)                                        Jozef Pospíšil

Reklama