Spoločnosti Toyota Motor Corporation (Toyota) a Suzuki Motor Corporation (Suzuki) začnú od augusta vyrábať nové SUV, ktoré vyvinula Suzuki v spoločnosti Toyota Kirloskar Motor Pvt. Ltd. (TKM).

Spočiatku začnú Maruti Suzuki India Limited a TKM dodávať nové SUV ako modely Suzuki a Toyota do Indie. Ponúknu mild-hybridné pohony vyvinuté spoločnosťou Suzuki aj výkonné hybridy od Toyoty. Obe spoločnosti plánujú vyvážať novinku aj na trhy mimo Indie, vrátane Afriky.

V tejto súvislosti vyzdvihol dlhú históriu zapájania sa Suzuki do miestneho indického podnikania prezident Toyoty Akio Toyoda. Ako okrem iného pripomenul, automobilový priemysel dnes čelí rôznym výzvam, ako je elektrifikácia a uhlíková neutralita. Zároveň vyjadril presvedčenie, že využitie príslušných silných stránok Toyoty a Suzuki, poskytne indickým zákazníkom nové možnosti.

Toyota

“Výroba nového SUV v TKM je projekt, ktorý môže prispieť k rastu Indie prostredníctvom poskytovania ekologickej mobility, ktorú potrebujú zákazníci“, ubezpečil prezident Suzuki Toshihiro Suzuki. Ako ďalej spomenul, je to veľký míľnik smerom k ďalšiemu prehlbovaniu spolupráce v budúcnosti.

Užšiu spoluprácu Toyoty a Suzuki podnietilo pred piatimi rokmi (v roku 2017) uzatvorenie memoranda o porozumení pre obchodnú alianciu. Odvtedy spájajú svoje sily: potenciál Toyoty v oblasti elektrifikačných technológií a potenciál Suzuki v technológiách pre kompaktné vozidlá. Spoluprácu uplatňujú nielen vo výrobe ale tiež pri rozsiahlej popularizácii elektrifikovaných vozidiel. Obchodné partnerstvo oboch spoločností zároveň vytvára podmienky pre vzájomnú dodávku vozidiel na celom svete.

Zdroj: Suzuki (TS)                                                    Jozef Pospíšil

Reklama