Subaru Outback získalo v japonskom programe hodnotenia nových vozidiel cenu Best Award 2021 s najvyšším celkovým skóre spomedzi všetkých držiteľov 5 hviezdičiek.

Spoločnosť Subaru Corporation oznámila, že (japonský model) Outback získal ocenenie Best Award 2021 v rámci japonského programu hodnotenia nových vozidiel (JNCAP), ktorý organizuje Ministerstvo pôdohospodárstva, infraštruktúry, dopravy a cestovného ruchu (MLIT) a Národná agentúra pre bezpečnosť automobilov a pomoc obetiam nehôd (NASVA). Po minuloročnom zisku titulu Best Award 2020 za model Levorg si tak značka Subaru vyslúžila najvyššie ocenenie od JNCAP dva roky po sebe.

V rámci programu JNCAP 2021 sa päť hviezdičiek udeľuje vozidlám s automatickým systémom tiesňového volania v prípade nehody, ktoré dosiahli „áčkové“ hodnotenie za bezpečnosť pri zrážke aj za preventívnu bezpečnosť. Outback dostal „áčko“ za príslušne bezpečnostné kategórie a tiež za pokročilý systém automatického oznamovania nehôd dostupný v rámci pripojených služieb Subaru STARLINK. Spomedzi všetkých vozidiel s 5-hviezdičkovým hodnotením si Outback pripísal najvyšší celkový počet hodov (185,02 zo 190 bodov) a získal od JNCAP ocenenie Best Award 2021.

Čo sa týka bezpečnosti pri zrážke, využíva Outback kombináciu globálnej platformy Subaru a ucelenej konštrukcie vnútorného rámu, ktorá v porovnaní s predošlým modelom prináša vyššiu mieru tuhosti a pohlcovania energie nárazu. Okrem toho sa v rámci konštrukcie zaviedla druhá dráha na odvádzanie záťaže, s cieľom znížiť pri nehode škody nielen vo vzťahu k pasažierom vo vlastnom vozidle, ale aj u druhého účastníka kolízie. Outback chráni vodiča a ostatných cestujúcich prostredníctvom ôsmich štandardných airbagov a v štandardnej výbave má aj airbag na ochranu chodcov, ktorý zmierňuje následky zrážky pre chodca.

Z pohľadu preventívnej bezpečnosti majú všetky verzie modelu Outback v štandardnej výbave novú generáciu systému EyeSight so širším zorným poľom v kombinácii s novo pridaným elektrickým posilňovačom bŕzd, ktoré spoločne zaručujú lepšiu odozvu brzdového asistenta, aby pomohli zabrániť zrážkam na križovatkách v najrôznejších situáciách.

V rámci svojho cieľa „prinášať všetkým šťastie“ bude Subaru aj naďalej zvyšovať bezpečnosť prostredníctvom svojich primárnych, jazdných, pasívnych, preventívnych a po novom aj pripojených bezpečnostných technológií podľa zásady „všestrannej bezpečnosti“, ktorá je základom pôžitku a vnútorného pokoja všetkých vodičov a pasažierov. Prostredníctvom tohto úsilia sa snažíme dosiahnuť do roku 2030 nulový počet smrteľných dopravných nehôd*1.

< Výsledky hodnotenia modelu Legacy Outback (odkaz na webovú stránku agentúry NASVA) > https://www.nasva.go.jp/mamoru/en/assessment_car/detail/100

*1: Nula smrteľných dopravných nehôd medzi pasažiermi vozidiel Subaru a ľuďmi, ktorí utrpeli zrážku s vozidlami Subaru, vrátane chodcov a cyklistov.

           Zdroj: Subaru (Tlačová správa)                                  Michal Pospíšil

Reklama