Predstavením novej značky Škoda iV a prvých sériovo vyrábaných elektrifikovaných vozidiel  Superb iV a Citigoe iV vstupuje značka Škoda v roku 2019 do éry elektromobility.

Škoda vystavuje na autosalóne vo Frankfurte faceliftovany Superb, ktorý sme mali možnosť vyskúšať (viď www.autotest.sk ). Tu je však v duchu elektrifikovanej doby vystavený aj ako plug-in hybrid, ktorý dopĺňa  ponuku pohonných jednotiek. Škoda Superb iV  je prvým vozidlom značky Škoda s plug-in hybridným pohonom.

Predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Bernhard Maier hovorí: „Škoda Auto vstupuje do éry elektromobility. Jej počiatok označujú hneď dva modely, naše prvé plne elektrické vozidlo Citigo e iV, ktoré predstavuje začiatok elektromobility a vozidlo SUPERB iV ako prvé vozidlo značky ŠKODA s plug-in hybridným pohonom. Tiež predstavujeme našu modernizovanú vlajkovú loď Superb s novými technológiami a prepracovanejším dizajnom.”

Škoda Superb iV a Škoda Citigo e iV sú prvé elektrifikované, sériovo vyrábané vozidlá v 124-ročnej histórii automobilky. Od začiatku roka 2020 bude v ponuke vlajková loď SUPERB s plug-in hybridným pohonom. Kombinácia  benzínového motora a elektromotora ponúka systémový výkon 160 kW (218 k). Škoda Superb iV má dojazd v čisto elektrickom režime  55 km podľa cyklu WLP. Kombinovaná hodnota emisií CO2 je menej ako 35 g/km. Dojazd vozidla Superb iV v kombinovanom režime s plne nabitou batériou a 50 l benzínu v nádrži činí až 850 km.

Reklama