Škoda Kamiq vo verzii Monte Carlo si odbije premiéru v septembri na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte (IAA). Na trh bude uvedený koncom roka 2019.

Škoda Kamiq je druhé SUV po modeli Škoda Yeti, ktoré česká automobilka ponúka v športovej verzii Monte Carlo. Škoda Kamiq Monte Carlo bude debutovať,  rovnako ako Škoda Kamiq Monte Carlo, v dňoch 10. až 22. septembra na medzinárodnom autosalóne (IAA) vo Frankfurte nad Mohanom. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019.

Vedúci oddelenia Škoda Design Oliver Stefani hovorí: „Nová Škoda Kamiq je typické SUV značky Škoda, zároveň ale vďaka originálnym dizajnovým prvkom, ako sú delené predné svetlomety, zdôrazňuje vlastnú tvár. Čierne dizajnové prvky verzie Kamiq Monte Carloposilňujú svojrázny charakter a vďaka nim je model ešte atraktívnejší pre mladšie cieľové skupiny zákazníkov. Športový vzhľad odvolávajúci sa na naše úspešné súťažné vozidlá a praktickosť tohto šikovného mestského SUV tvoria dokonalú kombináciu.

Monte Carlo je synonymom lesku a slávy Monackého kniežactva a veľkej športovej histórie slávnej rely, ktorá sa tu usporadúva už od roku 1911. Škoda na nej do dnešných dní oslavuje rad úspechov. Limitovaná séria modelu ŠKODA POPULAR získala v roku 1936, ako prvý model automobilky, priezvisko Monte Carlo. Popri modeli Fabia Monte Carlo sú teraz vo verzii Monte Carlo k dispozícii aj vozidlá Kamiq a Scala, ktoré rozširujú portfólio obľúbeného lifestylového výbavového variantu kompaktných modelov značky Škoda. Všetky tri modely ponúkajú popri športových čiernych prvkoch Monte Carlo tiež lepšiu výbavu.

Čierne dizajnové prvky Monte Carlo dodávajú športový charakter

Popri charakteristických dvojdielnych Full-LED predných svetlometoch dodáva modelu Kamiq Monte Carlo dynamický vzhľad aj lesklý čierny rámček masky chladiča. Prvky predného nárazníka sú čierne, rovnako ako kryty spätných zrkadiel, strešný nosič, prahy a nápis Škoda umiestnený uprostred piatych dverí. Pre túto výbavu sú k dispozícii v sériovej výbave sedemnásťpalcové a voliteľné osemnásťpalcové čierne kolesá z ľahkej zliatiny v špeciálnych dizajnoch. Súčasťou výbavy sú aj tónované sklá Sunset alebo panoramatické strešné okno. Športový vzhľad nového vrcholového prevedenia modelu Kamiq, dotvára čierny zadný difúzor, čierne označenie modelu a Full-LED zadné skupinové svetlá.

Dynamické akcenty v interiéri

V interiéri ponúkne Kamiq Monte Carlo vodičovi a spolujazdcovi športové sedadlá v špeciálnom dizajne, ktoré sú výškovo nastaviteľné a disponujú integrovanými hlavovými opierkami. Multifunkčný športový volant je potiahnutý perforovanou kožou, a rovnako ako hlavica riadiacej páky a madlo páky ručnej brzdy, je obšitý červenou niťou. Červené je aj ambientné LED osvetlenie, ktoré osvetľuje stredový panel, odkladacie schránky vo dverách, kľučky dverí a priestor pre nohy. Okrem toho disponuje aj LED čítacími lampičkami. Dekoračné lišty a prístrojový panel majú špecifický dizajn, výduchy ventilácie v prístrojovej doske majú chrómový dekor, kryty pedálov majú hliníkový dizajn. Interiér dopĺňajú špeciálne koberčeky, nápisy Kamiq na prahových lištách a čierny strop.

Verejnosť sa na nové vozidlo Škoda Kamiq Monte Carlo môže pozrieť na autosalóne IAA 2019 vo Frankfurte nad Mohanom od 10. do 22. septembra 2019 v hale 3.0 na stánku A11. Na trh bude model uvedený v štvrtom štvrťroku 2019.

Reklama