Nový elektrický model SUV Enyaq iV prichádza na slovenský trh v limitovanej edícii First Edition a First Edition Plus. Reálne však budú prvé kusy tejto edície dostupné až v prvej polovici budúceho roka. Ostatné verzie prídu ešte neskôr.

Škoda pripravila pri štarte predaja pre prvých záujemcov limitovanú edíciu First Edition a First Edition Plus, ktorá bude disponovať elektromotorom o výkone 150 kW (204 k) a batériou s kapacitou 82 kWh, vďaka ktorej si zákazníci užijú bezkonkurenčný dojazd až 510 km podľa normy WLTP.

Limitovaná edícia síce štartuje na vyššej cene, Enyaq iV First Edition  dostanete za 58 790 eur, resp. Enyaq Edition Plus za 61 320 eur, ale zároveň ponúka bohatú výbavu (viď cenník

Špeciálna edícia dostala už v základe príplatkový interiér Suite s koženým poťahom sedadiel a dekorom Piano Black, ambientné osvetlenie výplne dverí a prístrojovej dosky, trojramenný vyhrievaný multifunkčný volant s HOD a podvolantovým ovládaním rekuperácie, najrýchlejšie 125 kW DC nabíjanie, 21-palcové disky Betria, Full LED Matrix predné svetlomety, zadné Full LED svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru, vyhrievané akustické čelné sklo, akustické bočné sklá, bezpečnostných asistentov front assit, side assist, crew protect assist, adaptívny tempomat, adaptívny podvozok s voličom jazdných režimov, parkovaciu zadnú kameru, bezkľúčové odomykanie a štartovanie so SAFE systémom, rozpoznávanie dopravných značiek a množstvo ďalšej atraktívnej výbavy. Variant First Edition Plus navyše získal do výbavy head-up displej s podporou rozšírenej reality AR, panoramatickú strechu, bočné airbagy vzadu či funkciu Area View.

Škoda Enyaq iV

Tí zákazníci, ktorí si však chcú svoj Enyaq iV špecifikovať podľa vlastných predstáv a nevadí im „chvíľu“ (v tlačovej správe nie je špecifikované aký čas )  si počkať na vybranú konfiguráciu, môžu siahnuť po jednom z dvoch základných variantov – Enyaq iV 60 alebo Enyaq iV 80, ktoré na Slovensko prichádzajú v špecifikácii Loft. Tá ponúka štandardnú výbavu, ktorej nechýbajú prvky ako rozpoznanie únavy vodiča, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, dažďový či svetelný senzor alebo rozpoznávanie dopravných značiek.

O pohodlie vo vnútri vozidla sa stará automatická dvojzónová klimatizácia, 8 reproduktorov či 13-palcový infotainment systém s 2 x USB-C, podporou WLAN a hlasovým ovládaním prostredníctvom digitálnej asistentky Laura. Interiér LOFT je čalúnený látkou a umelou kožou a je doplnený hliníkovým brúseným dekorom. Komfortné predné sedadlá sú všestranne nastaviteľné vrátane bedrovej opierky. Pre ľahké parkovanie aj v neprehľadných miestach sú súčasťou základnej výbavy parkovacie senzory vpredu i vzadu a taktiež parkovacia kamera.

Enyaq iV-interiér

V základnej cene modelu Enyaq iV 60, ktorá štartuje na 39 490 eur, s výkonom 132 kW (180 k), akumulátorom s kapacitou 62 kWh a dojazdom 390 km, zákazníci dostanú tiež 19-palcové hliníkové disky Proteus, LED predné a LED zadné svetlomety, bezkľúčový prístup a štartovanie KESSY, 50 kW DC nabíjanie, mnoho Simply Clever riešení a ďalšie užitočné prvky výbavy.

Vybavenejší Enyaq iV 80 s výkonom 150 kW (204 k), akumulátorom s kapacitou 82 kWh a dojazdom 510 km, začína na cene 46 990 eur a ponúka v základnej výbave navyše chrómované okenné lišty, strieborný strešný nosič, Full LED Matrix predné svetlomety a Full LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru, trojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievané predné sedadlá, vyhrievaný volant s HOD a podvolantovým ovládaním rekuperácie či DRIVING MODE SELECT – volič jazdných režimov.

Na želanie bude oba varianty možné ďalej dovybaviť buď jednotlivými položkami výbavy alebo prostredníctvom zvýhodnených paketov. Tak možno získať napríklad elektricky ovládané veko kufra s virtuálnym pedálom, vyhrievanie zadných sedadiel, rýchlejšie nabíjanie, ďalšie asistenty, alebo aj napríklad rôzne typy interiérov (LODGE, LOUNGE, SUITE či ecoSUITE). Bližšie informácie je možné nájsť v cenníku a konfigurátore na stránke www.skoda-auto.sk.

Modelový rad Enyaq iV sa v priebehu roka 2021 zároveň rozrastie aj o ďalšie dva varianty, a síce o model s pohonom všetkých štyroch kolies či o športovo ladenú verziu ENYAQ iV RS s výkonom 225 kW a krútiacim momentom 460 Nm.

Na model Enyaq iV v ktorejkoľvek výbave či prevedení sa vzťahuje záruka na batériu až 8 rokov alebo 160 000 km a päťročná štandardná záruka na vozidlo.

Horúcu novinku z dielne značky Škoda, ktorá bola na svetovej premiére v Prahe predstavená len pred pár týždňami, si môžu záujemcovia objednať u každého autorizovaného predajcu značky Škoda.

Zdroj: Škoda

Reklama